• facebook
 • rss
 • Pierwsze "Gaudeamus"

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 12.10.2017 15:43

  Ponad 80 studentów pierwszego roku rozpoczęło studia na Zamiejscowym Wydziale Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Sandomierzu. Była to pierwsza inauguracja sandomierskiej uczelni.

  Uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego odbyło się na Zamku Sandomierskim. – Sandomierz jest nie tylko miastem królewskim, ale staje się miastem uniwersyteckim. Po czasie zmian, reorganizacji i przystosowaniu jakości kształcenia do wymogów uniwersyteckich rozpoczynamy czas efektywnego kształcenia – podkreślała dr Małgorzata Makowska Brzychczyk, dziekan wydziału. Witając przybyłych gości, podkreśliła, że rozpoczęcie działalności wydziału nie byłoby możliwe bez pomocy i zaangażowanych serc wielu ludzi.

  Rozpoczęcie nowego roku akademickiego   Rozpoczęcie nowego roku akademickiego ks. Tomasz Lis /Foto Gość Obecna na inauguracji dr hab. Monika Springer, prorektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego do Spraw Studenckich i Kształcenia, podkreśliła, że nawet odległość nie zmienia faktu, że na sandomierskim wydziale czuć ducha kieleckiego uniwersytetu. Pani prorektor przyjęła uroczyste ślubowanie złożone przez studentów pierwszego roku oraz włączyła ich oficjalnie w grono studenckiej braci. Ponieważ uniwersytet, jak zdecydowana większość uczelni w Polsce, wchodzi w system komunikacji elektronicznej, pani prorektor nie wręczała studentom indeksów, lecz osobiście podziękowała za wybór uczelni i życzyła sukcesów w rozpoczynającym się nowym etapie kształcenia.

  Studenci Zamiejscowego Wydziału UJK w Sandomierzu   Studenci Zamiejscowego Wydziału UJK w Sandomierzu ks. Tomasz Lis /Foto Gość Nowi studenci będą pobierali naukę na kierunkach: mechatronika, kosmetologia i filologia angielska. Łącznie na pierwszym roku studiowanie rozpocznie ponad 80 żaków.

  Wykład inauguracyjny na temat „Fantastyka naukowa – czysta fantazja czy odzwierciedlenie rzeczywistości?” wygłosiła dr Anna Gilarek.

  Wykład inauguracyjny   Wykład inauguracyjny ks. Tomasz Lis /Foto Gość Wydział Zamiejscowy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Sandomierzu rozpoczął działalność 1 stycznia 2017 r. w myśl rozporządzenia, jakie w połowie grudnia ub.r. podpisał wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Wydział zastąpił działającą dotychczas Państwową Wyższą Szkołę Zawodową, której groziła likwidacja. Studiujący wtedy na PWSZ stali się studentami uniwersytetu, a kadra uczelni w Sandomierzu stała się kadrą UJK.

  Obecnie łącznie na wydziale w Sandomierzu swoją wiedzę doskonali ponad 200 studentów.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół