• facebook
 • rss
 • Pod wpływem chwili

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 06.10.2017 07:51

  Ryszard Mścisz, poeta z Jeżowego spotkał się w Stalowej Woli z młodzieżą licealną i gimnazjalną.

  Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu „Wzbogacenie oferty kulturalnej dla mieszkańców Stalowej Woli”, który realizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Państwowej Szkoły Muzycznej „Crescendo” w Stalowej Woli, a finansuje gmina Stalowa Wola.

  - Projekt ma na celu promowanie muzyki i twórczości literackiej dzieci i młodzieży, obejmuje nie tylko spotkania warsztatowe młodych literatów, ale także wspólne koncerty słowno-muzyczne, edukację muzyczną i spotkania z twórcami regionu - tłumaczy Tomasz Gotkowski z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli, gdzie spotkanie się odbyło.

  W jego warsztatowej części młodzi ludzi mieli możliwość wzbogacić swój warsztat literacki i zadawać twórcy pytania związane techniką pisania oraz własną twórczością.

  - Kiedy piszę wiersze powstają one pod wpływem chwili, nie myślę, że trafią one do określonego tomiku. Jego wydanie zajmuje więc kilka lat, proces tworzenia jest rozłożony w czasie i zależy od wielu czynników. Jeśli chodzi o prozę, satyry czy recenzje z reguły tworzę je na konkretne zamówienie - wyjaśnia Ryszard Mścisz, członek Związku Literatów Polskich, oddział w Rzeszowie.

  Ryszard Mścisz zdobywał nagrody i wyróżnienia na Międzynarodowych Spotkaniach Poetów „Wrzeciono” w Nowej Sarzynie, w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O kwiat Azalii” w Leżajsku czy Ogólnopolskim i Polonijnym Turnieju Poetyckim o „Srebrne Pióro” Prezydenta Miasta Mielca. Od wielu lat twórca należy do Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” w Stalowej Woli, a także jest stałym współpracownikiem kwartalnika literacko-artystycznego „Fraza” w Rzeszowie.

  Ryszard Mścisz, od 2002 r. jest też opiekunem gazetki szkolnej „Post Scriptum” w Zespole Szkół w Jeżowem, jednej z najlepszych tego rodzaju w kraju.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół