• facebook
 • rss
 • Dzieło wielu serc

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 05.10.2017 09:14

  Zebrali ponad 2,5 tys. kilogramów męskiej odzieży.

  Grupy Modlitwy Ojca Pio w diecezji sandomierskiej, wzorem lat ubiegłych, zorganizowały pomoc dla podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie.

  - Dzieło to prowadzone przez braci kapucynów z Krakowa opiekuje się bezdomnymi służąc wszechstronną pomocą i opieką. Od pięciu lat organizujemy zbiórki odzieży dla podopiecznych tego dzieła. Pora nie jest przypadkowa, bowiem co roku 23 września wspominamy śmierć i narodzenie dla nieba naszego świętego patrona Ojca Pio - mówi Marek Spasiuk, animator diecezjalny Grup Modlitwy Ojca Pio.

  W tym roku do zbiórki włączyły się następujące wspólnoty: Janów Lubelski (parafia św. Jadwigi), Nisko ( św. Józefa), Skopanie ( Miłosierdzia Bożego), Nowa Dęba ( Matki Bożej Królowej Polski i Podwyższenia Krzyża św.), Sandomierz (św. Józefa), Lipa (Matki Bożej Częstochowskiej) oraz Stalowa Wola (św. Floriana i Zwiastowania Pańskiego).

  Łącznie zebrano ponad 2,5 tys. kg odzieży męskiej.

  - Na szczególną uwagę zasługuje postawa Lucyny Gołębiowskiej z Gorzyc, która przyjeżdżając przez trzy dni na triduum przed wspomnieniem św. Ojca Pio do parafii Zwiastowania Pańskiego w Stalowej Woli za każdym razem przywoziła po kilka worków odzieży. Bardzo poruszająca sytuacja miała też miejsce w Nisku. Podczas dyżuru animatorki miejscowej wspólnoty Anny Bylickiej przyszedł do niej mężczyzna zainteresowany tą akcją, powiedział że jest biedny i samotny, ale chce wesprzeć potrzebujących i przekazał 100 zł pragnąc pozostać anonimowym - dodał wzruszony pan Marek.

  Grupa Modlitwy Ojca Pio w Chrzanowie w parafii św. Jacka z racji typowo rolniczego położenia dzieli się z biednymi płodami rolnymi przekazując je dla kuchni prowadzonej przez siostry przy Dziele Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie.

   

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół