• facebook
 • rss
 • Finał akcji „Kromka chleba dla sąsiada”

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 21.09.2017 12:59

  Caritas Diecezji Sandomierskiej włączyła się do ogólnopolskiej kampanii Caritas Polska - „Kromka Chleba Caritas”, która w tym roku przebiega pod hasłem: „Kromka chleba dla sąsiada”.

  Podobnie jak w całym kraju, tak i na terenie naszej diecezji dnia 19 września przeprowadzono zbiórkę produktów żywnościowych w sklepach sieci „Biedronka”, która włączyła się do akcji Caritas.

  Ponad 250 wolontariuszy z naszej diecezji prowadziło kwestę w 19 sklepach „Biedronka” w miejscowościach: Sandomierz, Tarnobrzeg, Stalowa Wola, Nisko, Rudnik nad Sanem, Jeżowe, Łoniów, Chmielów, Gorzyce, Opatów i Staszów.

  Zbiórka żywności w ramach akcji "Kromka chleba Caritas"   Zbiórka żywności w ramach akcji "Kromka chleba Caritas" Archiwum prywatne - Celem tej akcji jest uwrażliwienie na potrzebę dzielenia się z innymi, szczególni z tymi mieszkającymi obok nas. W naszym codziennym zabieganiu często nie dostrzegamy, że obok nas są osoby starsze i ubogie, które szczególnie potrzebują pomocy. Chcemy przez tę akcję zwrócić uwagę na potrzebę niesienia pomocy takim osobom na codzie a nie tylko od święta - podkreślał ks. Bogusław Pitucha, dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej.

   

  Wolontariusze w Chmielowie   Wolontariusze w Chmielowie Archiwum prywatne Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i otwartemu sercu osób, które podzieliły się zakupionymi produktami łącznie zebrano blisko 2 tony żywności.

  - W Chmielowie wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w ciągu 5 godzin kwesty zebrali ponad pół tony artykułów spożywczych m.in. cukier, mąkę, mleko, makaron, ryż, kaszę, płatki itp., które zostaną przekazane do ponad 20 najbardziej potrzebujących rodzin w parafii - podkreślał ks. Witold Garbuliński.

  Plakat   Plakat Archiuwm Caritas

  Zebrana przez wolontariuszy żywność zostanie podzielona w poszczególnych miejscowościach na paczki, które trafią do najbardziej potrzebujących osób starszych.

  - Przewidujemy, że każda paczka będzie miało około 9 kg. I łącznie taką pomocom obejmiemy ponad 200 osób na terenie naszej diecezji - dodała Monika Dąbek z diecezjalnej Caritas.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół