• facebook
 • rss
 • Zawierzyli się Maryi

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 15.09.2017 23:01

  Miejscem tegorocznego spotkania młodych jest Nowa Dęba i Majdan Królewski. Młodzi pielgrzymi przyjmowani i goszczeni są w kilku parafiach dekanatu nowodębskiego.

  Po przybyciu i rozlokowaniu w rodzinach, które przyjęły młodych pod swój dach, młodzi zawiązali wspólnotę podczas wieczornego Nabożeństwa Fatimskiego, które odbyło się w Nowej Dębie i Majdanie Królewskim.

  Z młodymi modlił się bp Krzysztof Nitkiewicz   Z młodymi modlił się bp Krzysztof Nitkiewicz ks. Tomasz Lis /Foto Gość Młodzi zgromadzili się w tych dwóch świątyniach, aby wspólnie odkrywać maryjne przesłanie z Fatimy i w modlitwie różańcowej Maryi polecać swoje młode życie oraz swoich bliskich i przyjaciół. Z młodymi modlił się bp Krzysztof Nitkiewicz, który uczestniczył w nabożeństwie w Nowej Dębie.

  Młodzi na procesji światła   Młodzi na procesji światła ks. Tomasz Lis /Foto Gość W Majdanie Królewskim ks. Rafał Kusiak podczas rozważania wskazał młodym na konieczność zawierzenia całego swojego życia przez ręce Maryi, Miłosiernemu Bogu, zaś w Nowej Dębie ks. Rafał Kobiałka zwrócił uwagę młodych na trzy prośby Maryi zawarte w fatimskim orędziu: wezwanie do modlitwy różańcowej, potrzebę nawrócenia i zadośćuczynienie za grzechy innych.

  Tłumy młodych na procesji światła   Tłumy młodych na procesji światła ks. Tomasz Lis /Foto Gość Następnie młodzi w tych dwóch miejscowościach wyruszyli w maryjnej procesji światła odmawiając wspólnie różaniec.

  Zawierzenia dokonał bp K. Nitkiewicz   Zawierzenia dokonał bp K. Nitkiewicz ks. Tomasz Lis /Foto Gość - Tajemnice Różańca przywołują różne wydarzenia z życia Chrystusa i Maryi: radosne i bolesne, przepełnione światłem i mrokiem, naznaczone próbami i smakiem zwycięstwa. Mamy podobne doświadczenia. Czasami uginamy się pod ich ciężarem, innym znów razem tryskamy radością. Każda z tych chwil jest bezcenna, pożyteczna, wyjątkowa. Starajmy się zobaczyć w nich obecność Boga, Jego miłość i wypowiedzieć za przykładem Maryi nasze "amen" - "niech mi się stanie według Twego słowa" – mówił do młodych bp Krzysztof Nitkiewicz na zakończenie Nabożeństwa Fatimskiego.

  Młodym pobłogosławił bp K. Nitkiewicz   Młodym pobłogosławił bp K. Nitkiewicz ks. Tomasz Lis /Foto Gość Kolejnego dnia młodzi rozpoczną swoje spotkania od wspólnej Mszy św. w kościołach stacyjnych, a następnie wezmą udział w spotkaniach formacyjnych ze wspólnotą Przymierze Miłosierdzia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół