• facebook
 • rss
 • Szkolne remonty

  Marta Woynarowska Marta Woynarowska

  dodane 08.09.2017 14:39

  Trwają odbiory techniczne inwestycji realizowanych w tarnobrzeskich szkołach i placówkach podległych miastu.

  Na pierwszy ogień poszły pomieszczenia - szatnie i toalety dla kibiców i sportowców - w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz podjazd dla niepełnosprawnych, który był bolączką ośrodka. - W ramach inwestycji została także wyremontowana niższa część dachu, dzięki czemu nie będzie już problemu z zaciekaniem. Wymieniono także wszystkie instalacje. Hala, nazywana nową, już taka nowa nie jest, liczy sobie bowiem 25 lat i od chwili oddania nie były w niej prowadzone żadne większe remonty - mówi Adam Strumiński, dyrektor MOSiR.

  Koszt całości prac to 896 tys. zł, z czego połowa kwoty pochodziła z dotacji Krajowego Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

  Dzisiaj także odbyły się odbiory w kilku szkołach - Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 tzw. Budowlance, Zespole Szkół im. ks. S. Staszica, popularnym Górniku, Centrum Kształcenia Praktycznego oraz budynku wygaszanego Gimnazjum nr 1.

  Termomodernizacja internatu ma zakończyć się w połowie września   Termomodernizacja internatu ma zakończyć się w połowie września Marta Woynarowska /Foto Gość

  Największy zakres prac prowadzony był w Budowlance, gdzie generalny remont przechodził internat oraz budynek szkoły, w tym sala gimnastyczna, która zyskała zupełnie nowy parkiet.

  - Zdecydowanie podniósł się standard całego budynku. Pokoje są odnowione, w każdym zostały zamontowane umywalki, wstawione nowe meble - informowała Dorota Sudoł, kierownik internatu. - Poprawiony został stan bezpieczeństwa, dzięki wymianie instalacji elektrycznej oraz przeciw pożarowej. W tym roku nasza szkoła będzie obchodzić 40-lecie powstania. Przez te wszystkie lata w internacie nie prowadzono większych remontów. Dlatego był to najwyższy czas na jego modernizację, tak by zaczął odpowiadać współczesnym standardom.

  - Prace prowadzone w internacie objęte były trzema projektami - termomodernizacji i wymiany centralnego ogrzewania, który ma zakończyć się do 15 września, remontu trzeciego piętra, finansowanego w 100 procentach z pieniędzy miejskich oraz remontu parteru, pierwszego i drugiego piętra z wymianą wszystkich instalacji. Ten ostatni, którego odbiór odbywa się dzisiaj, był w 85. procentach dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego - mówił Grzegorz Kiełb, prezydent Tarnobrzega.

  Wyremontowana sala gimnastyczna w Budowlance   Wyremontowana sala gimnastyczna w Budowlance Marta Woynarowska /Foto Gość

  Modernizacje przeszedł również gmach szkoły. - Cała Budowlanka, sale, pracownie, korytarze zyskały nowy wygląd. Po 40 latach został wreszcie przeprowadzony generalny remont, co mam nadzieję cieszy zarówno uczniów, jak i ich rodziców - mówił Rafał Sawicki, dyrektor ZSP nr 3. - Należy dodać, że dzięki projektowi miejskiemu nowe wyposażenie zyskały dwie klasopracownie - odnawialnych źródeł energii i urządzeń sanitarnych oraz budowlana.

  Remonty i modernizacje przeprowadzone w szkołach były dofinansowane z RPO Województwa Podkarpackiego.

  - W połowie września będą kończone prace modernizacyjne przy pozostałych szkołach i przedszkolach tarnobrzeskich. Roboty toczą się na zewnątrz budynków, więc nie przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu placówek - dodał prezydent miasta. - Koszt niezakończonych jeszcze remontów to ponad 10 mln zł.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół