• facebook
 • rss
 • Niżańskie pielgrzymowanie do Radomyśla

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 05.09.2017 17:15

  Ponad 80 osób wzięło udział w pieszej pielgrzymce z sanktuarium św. Józefa w Nisku do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia w Radomyślu nad Sanem.

  Na pielgrzymią wędrówkę wyruszyli wierni z niżańskich oraz sąsiednich parafii. Pątniczy szlak, dzięki solidnemu zaangażowaniu młodzieży oraz jej artystyczno-wokalnym zdolnościom, pełen był akcentów dotyczących historii zbawienia i wielkich jubileuszów, przeżywanych aktualnie w Kościele.

  Stacje fatimskie podczas pielgrzymki   Stacje fatimskie podczas pielgrzymki Archiwum prywatne Wraz z pątnikami wędrowały dzieci przebrane za pastuszków fatimskich, przypominając o obchodach 100. rocznicy objawień Matki Bożej. Rozważania stacji Drogi Krzyżowej oparte były także na tajemnicach fatimskich. Dalszy etap pielgrzymowania przeniknął duch misyjny. - Grupa młodych przebrała się w stroje nawiązujące do kultury innych kontynentów, zaś Różaniec odmawiany był w kilku językach. Finalnym momentem tego odcinka trasy było wspólne zdjęcie pod pomnikiem wielkiego misjonarza, św. Jana Pawła II - podkreśla ks. Adrian Kalek.

  Pielgrzymkowa droga krzyżowa   Pielgrzymkowa droga krzyżowa Archiwum prywatne - Klimat panujący na pielgrzymce jest wyśmienity. Wymiar duchowy pielgrzymki urzeka swoją głębią. Szczególnie dobrze można było zrozumieć tajemnice objawień fatimskich, zaś Droga Krzyżowa była wielką pomocą w zrozumieniu ogromnej miłości, jaką obdarza nas Chrystus. Każda pielgrzymka jest wielką radością i wielką manifestacją naszej wiary. Bo to właśnie szczególnie swoją postawą dajemy świadectwo innym i przybliżamy ich do Boga - podkreślał lektor Tomasz, zaangażowany w przebieg pielgrzymki.

  Niemal u celu pielgrzymki   Niemal u celu pielgrzymki Archiwum prywatne Pielgrzymi nieśli przed maryjne oblicze wiele intencji osobistych oraz modlili się za ojczyznę i nowe powołania kapłańskie w naszej diecezji. Jak podkreślał ks. Józef Turoń, witając pątników w Radomyślu, była to najdłuższa piesza pielgrzymka, która w tym roku przybyła do tego sanktuarium.

  Duże zaangażowanie w organizację i przebieg pielgrzymki wykazała grupa młodych, którzy w ten sposób podsumowali wakacje oraz modlili się o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół