• facebook
 • rss
 • Dekada czasu łaski

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 03.09.2017 16:03

  W ożarowskim sanktuarium Matki Różańcowej Królowej Rodzin świętowano dziesiątą rocznicę koronacji maryjnego wizerunku.

  Uroczystej Mszy świętej przewodniczył biskup ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz, który zachęcił w kazaniu do refleksji nad własnym życiem religijnym.

  - Jeśli wybieramy w chrześcijaństwie tylko rzeczy miłe, łatwe, dostarczające wrażeń i przyjemności, to jesteśmy słabymi uczniami Chrystusa i niewiele mamy wspólnego z Jego Matką. Taka wybiórcza wiara, od okazji do okazji, od święta do święta, jest banalna, krucha i nie przynosi owoców. Dopiero przyjęcie Ewangelii łącznie z krzyżem, pokochanie Pana Jezusa całym sercem wiąże nas z Nim na trwałe. To jednocześnie droga do tego, żeby w Chrystusie kochać wszystkich, tak jak On kocha każdego z nas - przekonywał biskup.

  Wspólne dziękczynienie w 10 rocznicę koronacji   Wspólne dziękczynienie w 10 rocznicę koronacji ks. Tomasz Lis /Foto Gość - Obchodzenie kolejnych rocznic koronacji obrazu Matki Bożej Ożarowskiej jest odmierzaniem czasu łaski, którą Bóg obficie zsyła, abyśmy stali się bardziej podobni do Chrystusa. Jeśli jednak tę łaskę marnotrawimy i nie wywiera ona większego wpływu na życie duchowe, na wzajemne relacje, na zaangażowanie w parafii i w diecezji, jeśli te relacje nie odzwierciedlają wielkodusznej Bożej solidarności z każdym człowiekiem, to dzisiaj należałoby raczej ogłosić dzień pokuty. Sami musicie dokonać oceny sytuacji i wyciągnąć wnioski. Pan Bóg nie zadowala się świętowaniem i obrzędami. To człowiek tego potrzebuje, nierzadko dla zdobycia rozgłosu. Liczy się natomiast radykalne pójście za Chrystusem. Nie możemy zatrzymywać dla siebie naszego życia, ale mamy dzielić się nim z innymi - powiedział bp K. Nitkiewicz.

  Obchodom przewodniczył bp K. Nitkiewicz   Obchodom przewodniczył bp K. Nitkiewicz ks. Tomasz Lis /Foto Gość

  Na zakończenie wspólnej modlitwy bp K. Nitkiewicz wraz z kapłanami i wiernymi odnowili akt maryjnego zawierzenia oraz modlili się o nowe powołania kapłańskie.

  Uroczystość koronacyjna XV-wiecznego obrazu odbyła się 2 września 2007 r.

  Dziękowano za dar koronacji obrazu   Dziękowano za dar koronacji obrazu ks. Tomasz Lis /Foto Gość - Koronacja obrazu dała impuls do duchowej odnowy parafii, która idzie przez modlitwę różańcową. Dokładamy starań, aby to sanktuarium stało się miejscem odnowy rodzin i małżeństw borykających się z różnymi problemami - mówił ks. Jan Ziętarski.

  Wraz z koronacją ożarowski kościół ustanowiono sanktuarium Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin. Od tego momentu kult maryjnego wizerunku zwiększa się sukcesywnie wśród parafian. Przybywają także pielgrzymi z diecezji i spoza jej granic.

  Ksiądz proboszcz wraz z parafianami podjął się zadania odtworzenia w parafii Bractwa Różańcowego.

  - Osoby należące do Kół Żywego Różańca podjęły się apostołowania wśród mieszkańców, aby powstawały kolejne wspólnoty różańcowe. Wiele osób modli się codziennie na różańcu, jednak obawiało się przystąpienia do koła. Możemy się już pochwalić pięcioma Kołami Żywego Różańca, a powstają kolejne. Zapraszamy na wspólne spotkania i modlitwę rodziny oraz małżonków przeżywających rocznice i jubileusze, ale także tych, którzy przeżywają kryzysy i różnorakie problemy, aby przed obliczem Królowej Rodzin odnajdywały siłę do odnowy wzajemnej miłości - mówił ks. Jan Ziętarski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół