• facebook
 • rss
 • Inwestorzy zza Wielkiego Muru

  Marta Woynarowska Marta Woynarowska

  dodane 23.08.2017 14:58

  Delegacja chińskich samorządowców oraz biznesmenów gości w Tarnobrzegu.

  W Urzędzie Miasta z gośćmi z Chin spotkał się prezydent Grzegorz Kiełb. Tarnobrzeski włodarz zdradził, że Tarnobrzeg od dłuższego czasu zabiegał o nawiązanie kontaktów z jednym z chiński miast.

  - Chiny są obecnie jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek świata. Współpraca z tamtejszym biznesem jest zatem obiecująca. Dlatego w dziesięcioosobowej grupie przyjechali do nas dyrektorzy generalni kilku przedsiębiorstw z Zibo, miasta ściśle przemysłowego, liczącego ponad 600 tys. mieszkańców. Ponieważ dominuje przemysł chemiczny, z tej też racji liczymy na dobrą i owocną współpracę naszych miejscowych zakładów z chińskimi partnerami - mówił Grzegorz Kiełb.

  Jak zaznaczył prezydent Tarnobrzega, współpraca ma się odbywać przede wszystkim na poziomie gospodarczym.

  Chińska delegacja, która przebywa w mieście od wczoraj, odwiedziła m.in. Tarnobrzeski Park Przemysłowo-Technologiczny, Agencję Rozwoju Przemysłu oraz Zakłady Chemiczne „Siarkopol”. Zwiedziła również tarnobrzeską perłę - siedzibę Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega, zamekTarnowskich w Dzikowie.

  - Mam nadzieję, że oba nasze miasta mają sobie nawzajem wiele do zaoferowania - stwierdził G. Kiełb.

  W imieniu chińskiej delegacji za zaproszenie i gościnę podziękował Cong Xigang, przewodniczący Komitetu Ludowej Politycznej Konferencji Konsultatywnej Chin w Zibo.

  - Od początku pobytu spotykamy się z miejscowymi biznesmenami oraz przedstawicielami samorządu i mam nadzieję, że rozmowy te są korzystne dla obu stron. Dziś na przykład byliśmy w Agencji Rozwoju Przemysłu. Pojawiły się już pierwsze pomysły na inwestycje w Tarnobrzeskiej Strefie Ekonomicznej. Przyznaję, że jesteśmy też pod wrażeniem pakietu ulg biznesowych. Są one chyba jedne z najlepszych w Polsce, dlatego poważnie myślimy o inwestycjach w Tarnobrzegu. Ze swojej strony będziemy promować Tarnobrzeg w naszym mieście i regionie. Jesteśmy otwarci na każdy rodzaj inwestycji - powiedział Cong Xigang.

  Zaprosił też prezydenta Tarnobrzega do Chin w najbliższej przyszłości.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół