• facebook
 • rss
 • Solidarność zamknięta

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 16.08.2017 15:59

  Od jutra ważna komunikacyjna arteria Stalowej Woli będzie zamknięta aż do połowy przyszłego roku.

  Rozpoczyna się bowiem strategiczna inwestycja dla miasta, w tym szczególnie dla Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej (SSG). W przyszłości rozwiąże ona wszystkie problemy związane z dojazdem i wyjazdem ciężkiego sprzętu ze strefy oraz Huty Stalowa Wola.

  Ruch będzie kierowany najpierw do drogi krajowej (ul. Energetyków), a następnie do obwodnicy Stalowej Woli i Niska, która ma być gotowa na przełomie 2021 i 2022 roku.

  Prezydent Stalowej Woli podał jej szczegóły   Inwestycja komunikacyjna
  Prezydent Stalowej Woli podał jej szczegóły
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  - Roboty ziemne już się rozpoczęły. Wykopy w najniższym punkcie, pod torami kolejowymi, będą miały ponad 6 m głębokości. W ich efekcie za kilka miesięcy powstaną dwa wiadukty: kolejowy i drogowy. Oczywiście, trzeba się liczyć z czasowym zamknięciem torów: pierwszego już w październiku, a drugiego na wiosnę przyszłego roku - powiedział prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny.

  Od jutra ul. Solidarności będzie zamknięta na odcinku od skrzyżowania z ul. Grabskiego do drogi prowadzącej do tzw. tlenowni   Inwestycja komunikacyjna
  Od jutra ul. Solidarności będzie zamknięta na odcinku od skrzyżowania z ul. Grabskiego do drogi prowadzącej do tzw. tlenowni
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Ten etap prac, który zakończy się w sierpniu przyszłego roku, będzie kosztował 26 mln zł (10 mln to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego).

  W następnym etapie powstaną jeszcze dwa ronda: na ul. Energetyków i ul. Grabskiego. W ten sposób jesienią 2018 roku ruch do i ze SSG będzie odbywał się już płynnie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół