• facebook
 • rss
 • Rowerem po maryjnych sanktuariach

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 22.07.2017 22:50

  Ruszyła VIII Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa. Cykliści powędrują szlakiem "Madonny Małopolski".

  Na tegoroczną trasę pielgrzymki wyruszyło 50 rowerzystów, by w 9 dni odwiedzić największe sanktuaria maryjne południowej Polski. W odróżnieniu od Diecezjalnego Rajdu Papieskiego, który ma charakter masowy, pielgrzymka gromadzi zaawansowanych entuzjastów kolarstwa.

  Pielgrzymi pojadą trasą maryjną   Pielgrzymi pojadą trasą maryjną ks. Tomasz Lis /Foto Gość Po odprawie technicznej na placu seminaryjnym uczestnicy wyprawy modlili się o dobrą podróż w kościele św. Michała Archanioła. Odśpiewali Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny i otrzymali błogosławieństwo na czas podróży.

  - Mamy do pokonania ponad 700 km. Powędrujemy doliną Wisły, Raby i Dunajca przez wzgórza Małopolski, Pieniny i Tatry. Pielgrzymuje trzech kapłanów oraz osoby w różnym wieku, w tym 11 pań - poinformował organizator ks. Piotr Kara.

  Analiza trasy   Analiza trasy ks. Tomasz Lis /Foto Gość W 100. rocznicę objawień fatimskich pielgrzymi obrali jako cel wędrówki sanktuarium na zakopiańskich Krzeptówkach, nazywane polską Fatimą. Odwiedzą także inne miejsca, między innymi sanktuaria maryjne w Tuchowie i w Ludźmierzu.

  Najwytrwalsi pielgrzymi   Najwytrwalsi pielgrzymi ks. Tomasz Lis /Foto Gość - Po raz 7. biorę udział w tej pielgrzymce. Jest to wspaniały czas, które daje coś i dla ducha, i dla ciała. W tym roku czeka nas trochę cięższa trasa, ale każdy nastawiony jest optymistycznie - podkreślał Zbigniew Leszczyński. Pielgrzymi powrócą do Sandomierza 30 lipca.

  Start pielgrzymki   Start pielgrzymki Paweł Kara

  «« | « | 1 | » | »»
  Rowerowi pielgrzymi

  Rowerowi pielgrzymi

  Foto Gość DODANE 22.07.2017 AKTUALIZACJA 23.07.2017

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół