• facebook
 • rss
 • Linia wsparcia

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 19.07.2017 13:41

  Caritas realizuje kolejny etap projektu, pomagając osobom z autyzmem i całościowym zaburzeniem rozwoju.

  - To nasz kolejny etap w którym pomagamy osobom autystycznym w ich przygotowaniu do codziennego życia i umiejętności zawodowych. Uczestnikami zajęć są przede wszystkim osoby posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Mające zdiagnozowany autyzm oraz znacznie ograniczoną samodzielność, zamieszkujące teren województwa świętokrzyskiego lub podkarpackiego – informuje Karolina Łętowska, odpowiedzialna za realizację projektu.

  Wsparcie, podobnie jak we wszystkich poprzednich etapach udzielane jest w formie terapii psychologicznej, treningu umiejętności społecznych, zajęć z doradztwa zawodowego oraz zawodowych warsztatów praktycznych.

  Warsztaty dekoratorskie   Warsztaty dekoratorskie Archiwum projektu - Pozytywne doświadczenie z drugiego etapu projektu skłoniło nas do wprowadzenia stałych zajęć terapii logopedycznej, aby wesprzeć komunikację werbalną i niewerbalną uczestników projektu – dodaje K. Łętowska. Wsparcie obejmie również rodziców i opiekunów, którzy systematycznie korzystają z proponowanych form pomocy. Poza pracą w grupach osoby te mają zapewniona pomoc psychologa. Jednak czymś nowym w pracy z osobami autystycznymi wprowadzonym podczas tego projektu są zajęcia z doradztwa zawodowego. – Głównym naszym celem jest pomoc tym osobom, aby nie czuły się wykluczone ze społeczeństwa, ale nabrały odwagi i przekonania co do swoich osobistych zdolności – podkreśla prowadząca projekt.

  Zajęcia z wikliniarstwa   Zajęcia z wikliniarstwa Archiwum projektu W celu zwiększenia szans na włączenie społeczne i zawodowe podczas projektu prowadzone są warsztaty praktyczne dla osób z autyzmem. – Prowadzimy zajęcia w zakresie dekoratorsko-florystycznym, wikliniarskim i kulinarnym. Uczestnicy bardzo chętnie podejmują określone zadania i ucząc się nowych umiejętności – dodaje pani K. Łętowska.

  Realizacja zadania publicznego „Linia wsparcia” przez Caritas Diecezji Sandomierskiej wynika bezpośrednio z misji pomocy bliźniemu i jest odpowiedzią na potrzeby i problemy osób z autyzmem oraz całościowymi zaburzeniami rozwoju.

  «« | « | 1 | » | »»
  Projekt "Linia wsparcia"

  Projekt "Linia wsparcia"

  Foto Gość DODANE 19.07.2017 AKTUALIZACJA 19.07.2017

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół