• facebook
 • rss
 • Przygotowania do Ewangelizacji

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 16.07.2017 19:29

  Rozpoczęły się bezpośrednie przygotowania do wydarzenia, jakim będzie od 28 do 30 lipca Ewangelizacja Sandomierza.

  - Dziś rozpoczyna próby chór, złożony z młodych z naszej diecezji. Oni zadbają o przygotowanie i poprowadzenie śpiewów podczas Mszy św. oraz wieczorów uwielbienia podczas tych wyjątkowych dnia, które nas czekają tutaj w Sandomierzu. Ćwiczy ponad 20 osób, do nich dołączy jeszcze zespół muzyczny - poinformował ks. Marek Kuliński, jeden z odpowiedzialnych za organizację Ewangelizacji Sandomierza.

  Próba śpiewu   Próba śpiewu ks. Tomasz Lis /Foto Gość Młodzi pod okiem Miłosza Konarskiego ćwiczyli śpiewy, które mają zachęcić także innych do włączenia się we wspólną modlitwę. -

  Są to przeważnie pieśni uwielbieniowe, które zaśpiewamy podczas spotkań w katedrze w piątek i sobotę. Wiele jest nowych utworów, ale ćwiczymy także tzw. „klasyki”, aby we wspólną modlitwę i śpiew włączyć także tych, którzy będą z nami. Na razie ćwiczy tylko chór, potem dołączy także „Bend”,zespół muzyczny. Wszystko po to, by już na samo wydarzenie Ewangelizacji Sandomierza wszystko było super dograne - dodał Miłosz Konarski.

    Ważne, by zgrać głosy.
  ks. Tomasz Lis /Foto Gość
  Z młodymi spotkał się bp Krzysztof Nitkiewicz, który podziękował za zaangażowanie i wyraził nadzieję, że wspólny wysiłek przyniesie błogosławione duchowe owoce dla miasta i turystów.

  Młodych z naszej diecezji wesprze Wspólnota Gaudete z Karkowa, która współdziała w organizacji wydarzenia jakim będzie Ewangelizacji Sandomierza.

  Chwila przerwy w śpiewaniu   Chwila przerwy w śpiewaniu ks. Tomasz Lis /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół