• facebook
 • rss
 • Stalowowolska Dycha

  Marta Woynarowska Marta Woynarowska

  dodane 09.07.2017 20:59

  Mistrz nie dał się pokonać i pierwszy stanął na mecie.

  Wielokrotny mistrz Polski w biegach długodystansowych oraz reprezentant kraju podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro Artur Kozłowski zwyciężył w V Stalowej Dysze. Jako drugi, 20 sekund później na mecie pojawił się Artur Kern z Unii Hrubieszów, tuż za nim bieg ukończył Damian Noga z Grupy Azoty Siarkopol. Wśród pań tryumfowała Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego, 31 sekund za nią przybiegła Karolina Waśniewska z Biegiem Radom, jako trzecia na mecie pojawiła się Katarzyna Golba z AZS AWF Katowice.

  W zawodach zorganizowanych przez Stalowowolski Klub Biegacza w biegu głównym wystartowało 370 zawodników, zarówno z Polski, jak i zagranicy. Wśród uczestników był Krzysztof Bracka, pochodzący z Dolnego Śląska, a mieszkający w Anglii. – Przyjechaliśmy z żoną na urlop do Nowej Dęby, gdzie mieszka jej rodzina. Ponieważ lubię biegać i mam za sobą starty w różnych biegach długodystansowych, w tym w półmaratonie w Newcastle, kiedy dowiedziałem się o zawodach w Stalowej Woli, postanowiłem pobiec. Dodatkowo zmotywowało mnie to, że będzie to mój pierwszy start w biegach w Polsce, dotychczas bowiem uczestniczyłem tylko zawodach w Wielkiej Brytanii. Mam jednak pewne obawy z powodu wysokiej temperatury – mówił.

  Swoją pasją biegową pan Krzysztof zaraził również swoją małą córeczkę, która w ubiegłym roku jako 3-latka zdobyła swój pierwszy medal w biegu na 150 m.

  Oprócz biegu głównego rozegrane zostały Bieg Nadziei Olimpijskich, w którym wystartowali najmłodsi zawodnicy z roczników 2008-2010 oraz Bieg Rodzinny.

  Popisy gimnastyczek z rzeszowskiego "Sokoła"   Popisy gimnastyczek z rzeszowskiego "Sokoła" Marta Woynarowska /Foto Gość Imprezie towarzyszyły liczne atrakcje, w tym m.in. pokazy akrobatyki sportowej w wykonaniu gimnastyczek Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Rzeszowie i finalistek telewizyjnego programu „Mam talent”. Podniebne akrobacje z wykorzystaniem siatki, obręczy, lin w dodatku bez żadnych zabezpieczeń wzbudzały wśród publiczności zachwyt, ale i lekki niepokój.

  Ponieważ był to Weekend dla Zdrowia, oprócz biegów można było poćwiczyć wspólnie z instruktorkami fitness czy jogi, ale również zmierzyć ciśnienie krwi, zbadać poziom cukru oraz porozmawiać z paniami z Klubu Amazonek o profilaktyce raka piersi.

  Imprezie towarzyszyła ponadto III Spartakiada Organizacji Pozarządowych. Spośród dziewięciu ekip najlepsza okazała się drużyna Stowarzyszenia Aktywności Lokalnej Razem w Europie, na drugim stopniu podium stanęło Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Szansa”, na trzecim zaś Stowarzyszenie Stalowi Patrioci. Nagrody ufundowało starostwo powiatowe w Stalowej Woli.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół