• facebook
 • rss
 • Wakacyjny czas dla Boga

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 07.07.2017 17:05

  "Sługa Niepokalanej" to hasło tegorocznego roku pracy formacyjnej oraz wakacyjnych rekolekcji ruchu oazowego. Na wakacjach z Bogiem wypocznie blisko 500 młodych ludzi.

  Dla wielu młodych ludzi wakacyjne rekolekcje oazowe to wspaniały czas, by wśród rówieśników dobrze się bawić, wypocząć, a równocześnie podejmować ważne tematy dotyczące życia, wiary oraz duchowej formacji. – Wiele osób nas pyta, dlaczego jeździmy na oazę. Odpowiedź jest jedna. Bo jest to czas, który daje nam duchową siłę, wspaniałych przyjaciół i dobry wypoczynek. Taką kumulację dobra trudno odnaleźć w innych ofertach wakacyjnych – podkreśla z uśmiechem Kasia z Raniżowa, która już po raz 7. uczestniczy w wakacyjnej oazie.

  Miejsce dla każdego

  W turnusach biorą udział osoby, które są zaangażowane w Ruch Światło–Życie, jak również takie, które po raz pierwszy właśnie na takich wakacyjnych wyjazdach mają do czynienia z wypoczynkiem, formacją i modlitwą.

  Oaza w Skorodnym   Oaza w Skorodnym ks. Tomasz Lis /Foto Gość – Można powiedzieć, że oaza to mój drugi dom. Mam tutaj dużo przyjaciół, ale jest to także czas, w którym możemy poznać wielu nowych ludzi, żyjących i kierujących się tymi samymi wartościami, co my. Myślę, że to bardzo ważne, byśmy mieli świadomość, że stanowimy wielką rodzinę ludzi wierzących i pragnących świadczyć o swojej wierze – dodaje Katarzyna.

  – Do wyjazdu na oazę namówił mnie kolega, który był już kilka razy. Miałem trochę obaw, czy się odnajdę, czy ogarnę klimat i ludzi. Powiem jedno: jest wspaniale i czuję się, jakbym tych ludzi znał od dawna. Stawiając pierwsze kroki, poznaję bardzo wiele: czym jest oaza, czym modlitwa i pomoc innym. Myślę, że to będzie naprawdę wartościowy czas dla mnie – podkreśla Bartek, uczestniczący po raz pierwszy w wakacyjnym wypoczynku oazowym.

  Wędrówki po górach   Wędrówki po górach Ks. Piotr Gaj – W tym roku pierwszy turnus wyjazdów oazowych cieszył się wielkim powodzeniem. Przez całe wakacje na oazowych turnusach wypocznie i będzie się formowało ponad 400 młodych oraz duża grupa animatorów. Na turnusach posługuje 23 księży, kilkunastu moderatorów, klerycy, siostry zakonne oraz duża grupa animatorów – informuje ks. Krzysztof Kwiatkowski, moderator diecezjalny Ruchu Światło–Życie.

  «« | « | 1 | 2 | 3 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół