• facebook
 • rss
 • Stara jak nowa

  Marta Woynarowska Marta Woynarowska

  dodane 07.07.2017 15:32

  Jak na razie wielki remont i przebudowa Tarnobrzeskiego Domu Kultury musi poczekać.

  Są jednak pieniądze na inne prace, które zostaną przeprowadzone w zabytkowej części instytucji. Urząd Miasta otrzymał bowiem ponad 2,2 mln zł dofinansowania z Europejskiego Rozwoju Regionalnego na realizację projektu: „Rozwój instytucji kultury i zasobów dziedzictwa kulturowego miasta Tarnobrzega”. Środki z funduszu stanowią aż 85 proc. wszystkich kosztów. Miasto ze swej strony wyłoży ponad 447 tys.

  - Na razie mamy pieniądze na prace w starej części naszej placówki, ale pragnę mocno podkreślić, iż władze miasta nie ustają w zabiegach o pozyskanie dotacji na planowane remont i rozbudowę nowej części - zaznacza Mariusz Ryś, zastępca dyrektora TDK.

  Obecny remont, który - jak wynika z informacji udzielonej przez Urząd Miasta - ma zakończyć się już we wrześniu tego roku, obejmie mały hall, salę kameralną, salę ćwiczeń oraz zaplecze administracyjne. Wymienione zostaną instalacje sanitarna i elektroenergetyczna. Sala kameralna zyska nagłośnienie oraz oświetlenie sceniczne, a także instalację wideo. W małym hallu zostanie zamontowane profesjonalne wyposażenie wystawiennicze - zarówno oświetlenie, jak i system zawieszeń oraz półgabloty, które zdecydowanie ułatwią montaż przyszłych ekspozycji. Z pewnością istotnym nowym elementem będzie monitoring, zapewniający większe bezpieczeństwo i ochronę prezentowanych eksponatów. Prace obejmą również zewnętrzne otoczenie budynku. Powstanie iluminacja i oświetlenie na zewnątrz, przebudowane zostaną wjazd i wewnętrzny parking.

  Zabytkowa część Tarnobrzeskiego Domu Kultury to dawna siedziba Towarzystwa Kasynowego Urzędniczego, wzniesiona jego sumptem w latach 1910-1911 według projektu inż. Józefa Nikodemowicza z Przemyśla (był również autorem siedziby Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” - dawne kino „Wisła”).

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół