• facebook
 • rss
 • Uczta dla ucha, serca i ducha

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 02.07.2017 22:46

  Muzycy i soliści wystąpili w kościele w Ożarowie w ramach XXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz.

  Był to historyczny i pierwszy występ w ramach tego festiwalu w ożarowskiej świątyni. W maryjnym sanktuarium zaprezentowali się soliści oraz muzycy, którzy wykonali wspaniałe utwory muzyki sakralnej i klasycznej.

  - Ogromnie się cieszę, że dziś po raz pierwszy w ramach festiwalu gościmy w kościele o przepięknej akustyce, który osobiście znam od dawna. Ta świątynia daje nam nową przestrzeń i dla muzyków i dla słuchaczy. Może nas być więcej po dwu stronach. Oczywiście obiecujemy powrót do Glinian z koncertem w przyszłej edycji festiwalu – mówił Artur Jaroń, dyrektor festiwalu.

  Partie solowe w wykonaniu Adama Zdunikowskiego   Partie solowe w wykonaniu Adama Zdunikowskiego ks. Tomasz Lis /Foto Gość - W dzisiejszym koncercie będziemy mogli usłyszeć jednego z najwybitniejszych polskich tenorów, Adama Zdunikowskiego, który wykona arie kościelne i pieśni o tematyce religijnej. W warstwie instrumentalnej zabrzmi przepiękna elegia napisana dla dzisiejszego wykonawcy Tomasza Strahla przez Mikołaja Góreckiego, który dedykował utwór zmarłemu ojcu artysty. Stąd tytuł całego koncertu „Elegia” – wyjaśnił A. Jaroń.

  Przybyłych gości i artystów w ożarowski sanktuarium powitał ks. Jan Ziętarski, proboszcz parafii.

  Koncert rozpoczął się od występu solisty, który wykonał między innymi pieśń „Panis angelicus”, następnie zabrzmiała wspomniana „Elegia” w wykonaniu Orkiestry Smyczkowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach pod batutą Wojciech Pławnera z udziałem wiolonczelisty Tomasza Strahla.

  Orkiestra Smyczkowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach   Orkiestra Smyczkowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach ks. Tomasz Lis /Foto Gość Zgromadzeni słuchacze mogli także usłyszeć suitę Jerzego Fryderyka Hendla na trąbkę i zespół smyczkowy. Partie solowe na trąbce wykonywał Tomasz Ślusarczyk, zaś na altówce zagrał Maciej Jaroń.

  Publiczność była zachwycona koncertem   Publiczność była zachwycona koncertem ks. Tomasz Lis /Foto Gość - Przepiękny koncert, który poruszył nie tylko serca, ale i duszę. Chciałoby się takiej muzyki słuchać godzinami. Dziękujemy organizatorom oraz naszemu księdzu proboszczowi za umożliwienie nam przeżycia takiej duchowej uczty – podkreślała pani Dorota po koncercie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół