• facebook
 • rss
 • Wręczyli Antki

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 18.06.2017 19:34

  Tytuły są przyznawane za szczególne osiągnięcia, w tym roku w sześciu kategoriach.

  Wręczono je podczas Dni Janowa Lubelskiego. Kapituła w składzie Czesław Krzysztoń, Bożena Czajkowska, Krystyna Ćwiek, Agnieszka Kulińska, Antoni Florczak i Andrzej Łukasik zdecydowała, że Talentami Roku zostali: Magdalena Startek - uczennica PSP w Momotach Górnych, król strzelców w piłce nożnej w XVII Wojewódzkim Turnieju Tymbark w Międzyrzeczu Podlaskim, Aleksandra Szmidt, uczennica PG w Janowie Lubelskim - zdobywczyni 2 złotych medali w ogólnopolskich zawodach w pływaniu w Staszowie, Julia Fijałkowska, uczennica PSP w Janowie Lubelskim - laureatka XXI Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Legionowej w Biłgoraju i Katarzyna Bielak, uczennica PG w Janowie Lubelskim - laureatka dwóch konkursów przedmiotowych ( z j. polskiego i geografii).

  Burmistrz Janowa Lubelskiego Krzysztof Kołtyś prezentuje statuetkę Antka   Dni Janowa
  Burmistrz Janowa Lubelskiego Krzysztof Kołtyś prezentuje statuetkę Antka
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Antki 2016 rozdano także w kategorii Promotor Roku, a został nim Piotr Jakubiec, nauczyciel chemii w LO w Janowie Lubelskim. W tym roku jego uczeń Bartosz Kiszka zakwalifikował się do międzynarodowej olimpiady chemicznej. W tej kategorii Antka otrzymał również Bike Club z Janowa Lubelskiego.

  Występy przedszkolaków   Dni Janowa
  Występy przedszkolaków
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Wolontariuszem Roku zostali z kolei Zofia Widz-Baryła (przewodnicząca Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Janowie Lubelskim), Halina Drelich (dyrektorka Publicznego Przedszkola nr 3 w Janowie Lubelskim) i Jarosław Lalik (pracuje z osobami starszymi).

  Zabawa w wesołym miasteczku   Dni Janowa
  Zabawa w wesołym miasteczku
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Jako Firma Roku Antkiem uhonorowany został Bank Spółdzielczy w Janowie Lubelskim a Sponsorem Roku - spółka Fortako Janów Lubelski.

  Jako wydarzenia Roku jury wybrało Światowe Dni Młodzieży oraz spektakl muzyczny „Król Lew” przygotowany przez Publiczne Gimnazjum w Janowie Lubelskim.

  Upalna pogoda sprawiła, iż rozdanie Antków, które odbyło się w Zoom Naturze, nad janowskim zalewem oglądali nie tylko mieszkańcy Janowa Lubelskiego, ale też wielu turystów.

  Organizatorzy zapewnili sporo atrakcji, w tym także dla dzieci. Największym powodzeniem cieszyło się miasteczko rozrywki z quadami i gokartami. Były koncerty muzyczne, występy baletowe i muzyczne widowiska.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół