• facebook
 • rss
 • Modlitwa, kwiaty i chlebki miłosierdzia

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 15.06.2017 12:01

  Pięć procesji Bożego Ciała przeszło ulicami Stalowej Woli.

  Najbarwniejszą zorganizowały wspólnie parafie Trójcy Przenajświętszej (michalici) oraz św. Jana Pawła II (akademicka).

  Uroczystości rozpoczęły się Eucharystią u michalitów, której przewodniczył ks. Eugeniusz Rycerski, obchodzący w tym roku jubileusz 30-lecia kapłaństwa.

  - Przeżywamy dziś tajemnicę Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Radujemy się z obecności naszego Pana pośród nas w darze Eucharystii - przypomniał ks. Mieczysław Kucel, proboszcz michalickiej parafii.

  Dzieci zjawiły się w komunijnych strojach   Boże Ciało
  Dzieci zjawiły się w komunijnych strojach
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Proboszcz pogratulował także jubileuszu 30-lecia kapłaństwa ks. Eugeniuszowi, który na co dzień pracuje w Domu Pomocy Społecznej w Stalowej Woli.

  - Od 30 lat na słowa ks. Eugeniusza ta wielka tajemnica wiary dokonuje się podczas Eucharystii - dodał ks. Mieczysław Kucel.

  Maszerowały różne parafialne wspólnoty   Boże Ciało
  Maszerowały różne parafialne wspólnoty
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  - Kapłan zawsze potrzebuje wsparcia wiernych. To wsparcie szczególnie widoczne jest wśród mieszkańców domu pomocy, którzy przebierając palcami Różaniec modlą się w jego intencji - powiedział wzruszony jubilat.

  Po Mszy wierni ruszyli w procesji eucharystycznej ulicą Ofiar Katynia do kościoła pw. św. Jana Pawła II. Podczas przejścia, w którym wzięły udział parafialne wspólnoty, młodzież, dzieci w strojach komunijnych, a dziewczynki obficie sypały kwiaty, rozprowadzano chlebki miłosierdzia. Zebrane przy tej okazji pieniądze do puszek będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny dzieci z oazy do Tylmanowej .

  Janek i Karol rozprowadzali chlebki   Boże Ciało
  Janek i Karol rozprowadzali chlebki
  Andrzej Capiga /Foto Gość

  Dwie kolejne procesje zorganizowały wspólnie parafie Matki Bożej Królowej Polski i św. Floriana oraz Opatrzności Bożej i Matki Bożej Szkaplerznej. Swoje własne procesje mieli także bracia kapucyni mniejsi (parafia Zwiastowania Pańskiego) oraz parafia Matki Bożej Różańcowej.

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół