• facebook
 • rss
 • Idziecie jego śladami

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 12.06.2017 17:37

  Sandomierska Rodzina Szkół im. św. Jana Pawła II spotkała się w rocznicę jego wizyty w Sandomierzu.

  Placówki edukacyjne noszące imię papieża Polaka od kilku lat spotykają się dwa razy do roku. Współpracują ze sobą w zgłębianiu i rozpowszechnianiu nauczania św. Jana Pawła II oraz wspólnie realizują program wychowawczy oparty na papieskiej myśli.

  Wspólna Msza święta   Wspólna Msza święta ks. Tomasz Lis /Foto Gość Zlot rozpoczęła Msza św. w seminaryjnym kościele pw. św. Michała Archanioła, której przewodniczył rektor uczelni ks. kan. Rafał Kułaga wraz z kapłanami katechetami. We wspólnej modlitwie wzięli udział uczniowie, ich rodzice i nauczyciele. Podczas homilii ks. Robert Utnik mówił o aktualności papieskiego przesłania i wychowaniu w duchu wartościach ewangelicznych.

  Z młodymi spotkał się bp K. Nitkiewicz   Z młodymi spotkał się bp K. Nitkiewicz ks. Tomasz Lis /Foto Gość Na zakończenie Mszy św., z uczniami spotkał się bp Krzysztof Nitkiewicz. Ordynariusz Sandomierski przypomniał o kolejnej rocznicy pobytu w Sandomierzu św. Jana Pawła II.

  - Nawiedzacie dzisiaj te same miejsca, które on odwiedzał przed laty. Dosłownie i w sensie duchowym chodzicie jego śladami, a on z kolei szedł drogą Chrystusa. W naszym życiu często za kimś idziemy i to od najmłodszych lat. Podążanie śladami świętych kosztuje dużo wysiłku, jest trudne ale prowadzi do dobrego celu, stanowi gwarancję, że również nasze życie będzie udane. Moi Drodzy, nie zadowalajcie się przeciętnością. Niech św. Jan Paweł II będzie dla was zawsze przewodnikiem i nauczycielem - powiedział biskup.

  W spotkaniu wzięło udział ponad pięciuset uczniów z 19 placówek szkolnych.

  Zabawy integracyjne na wirydarzu seminaryjnym   Zabawy integracyjne na wirydarzu seminaryjnym ks. Tomasz Lis /Foto Gość Następnie na seminaryjnym wirydarzu odbyło się spotkanie integracyjne, podczas którego wspólne zabawy prowadził zespół „Trio z Rio”, na kleryckim boisku uczniowie rywalizowali w różnych konkurencjach sportowych i zręcznościowych.

  Spotkanie szkół im. Jana Pawła II   Spotkanie szkół im. Jana Pawła II ks. Tomasz Lis /Foto Gość - Chcemy, aby takie spotkania przybliżały postać naszego świętego patrona uczniom, którzy już osobiście nie pamiętają papieża Polaka. Wspomnienie jego pobytu w Sandomierzu jest okazją do tego, by powrócić do słów wypowiedzianych tutaj do nas, podkreślających potrzebę czystego serca - mówiła Teresa Pracownik, dyrektor z Ulanowa.

  Po obiedzie z kleryckiej kuchni, ks. Przemysław Pałacha mówił o sposobach dążenia do osobistej świętości według nauczania św. Jana Pawła II.

  Pod pomnikiem Jana Pawła II   Pod pomnikiem Jana Pawła II ks. Tomasz Lis /Foto Gość Podsumowaniem zlotu papieskich szkół była wspólna modlitwa pod pomnikiem św. Jana Pawła II na sandomierskich Błoniach.

  «« | « | 1 | » | »»
  Spotkanie szkół im. Jana Pawła II

  Spotkanie szkół im. Jana Pawła II

  Foto Gość DODANE 12.06.2017 AKTUALIZACJA 13.06.2017

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół