• facebook
 • rss
 • Fair play przede wszystkim

  Marta Woynarowska Marta Woynarowska

  dodane 09.06.2017 17:31

  Jedenaście przedszkoli stanęło na starcie V Tarnobrzeskiej Olimpiady Sportowej Przedszkolaków.

  Sześcioosobowe drużyny najstarszych grup wiekowych walczyły o olimpijski laur.

  Jak przystało na prawdziwe igrzyska w imieniu wszystkich zawodników ślubowanie złożył Bartosz Rogosz z Przedszkola nr 5. Po przysiędze startujący oraz publiczność odśpiewali hymn tarnobrzeskiej olimpiady.

  - Pamiętajcie, chodzi przede wszystkim o duch sportowej zabawy - zwróciła się do zawodników Wanda Kozak, dyrektor Przedszkola nr 5, które wspólnie z Przedszkolem nr 1 zorganizowało tegoroczną olimpiadę. - Nie chodzi bowiem o wynik, ale radość ze wspólnego spotkania. I tego, czyli dobrej zabawy, życzę wam wszystkim. Ponadto należy pamiętać, że idea naszych zawodów wiąże się również z zasadą fair play.

  Oficjalnego otwarcia V Tarnobrzeskiej Olimpiady Sportowej Przedszkolaków dokonała Teresa Jurek, dyrektor Przedszkola nr 1.

  Po czym nastąpiły sportowe zmagania, przebiegające od początku do końca w atmosferze fair play. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał specjalny sztab na czele z sędzią głównym - Anną Szczepanik.

  Drużyny rywalizowały w siedmiu konkurencjach, które do łatwych nie należały. Trzeba było slalomem donieść piłeczkę pingpongową na łyżce, przejechać na rowerku, powozić „rydwanem”, a nawet poskakać jak kangur i zabawić się w kreta.

  Po podliczeniu pełnej punktacji okazało się, że tegorocznym mistrzem olimpijskim została drużyna Przedszkola nr 5, uzyskując 34 punkty, wicemistrzostwo przypadło zawodnikom Przedszkola nr 1, zaś trzecie miejsce wywalczyli przedstawiciele Przedszkola nr 12.

  Zwycięzcy obok pucharów, dyplomów otrzymali również atrakcyjne nagrody, które wzbogacą kąciki zabaw i nauki ich placówek. Organizatorzy, dzięki wsparciu wielu sponsorów, przygotowali nagrody rzeczowe dla wszystkich startujących przedszkoli. Nikt zatem nie wyszedł z hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu, na której odbywały się zawody, z pustymi rękami.

  - Myślą przewodnią olimpiady jest promocja zdrowego stylu życia już od najmłodszych lat, ale także integracja środowiska przedszkolnego. W imprezie uczestniczą bowiem wszystkie tarnobrzeskie przedszkola. Jest to również doskonała okazja do promowania dzieci odznaczających się zdolnościami sportowymi, których nam nie brakuje - wyjaśniła Teresa Jurek.

  Patronat honorowy nad olimpiadą przedszkolaków objął prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół