• facebook
 • rss
 • Połączyły ich parafia i kapłaństwo

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 05.06.2017 16:39

  W Woli Raniżowskiej świętowano dwa jubileusze - kapłański i biskupi.

  Pochodzący z miejscowej parafii bp Jan Ozga, ordynariusz diecezji Doumé-Abong'Mbang w Kamerunie, obchodził 20. rocznicę sakry biskupiej, natomiast długoletni proboszcz senior ks. kan. Eugeniusz Worsa świętował złoty jubileusz przyjęcia święceń kapłańskich. Uroczystość zgromadziła spore grono księży, przedstawicieli władz oraz licznych wiernych.

  Biskupi i kapłański jubileusz w Woli Raniżowskiej   Biskupi i kapłański jubileusz w Woli Raniżowskiej Archiwum Fundacji "Serce bez granic" Przed rozpoczęciem jubileuszowej Mszy św. biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz złożył jubilatom życzenia. Zaznaczył, że chociaż okoliczności wypełniania przez nich posługi kapłańskiej są bardzo różne, obaj poświęcili się całkowicie Chrystusowi. Dzięki temu czują się spełnieni jako księża i jako ludzie, a jednocześnie mają wiele planów na przyszłość.

  Życzenia od bp Nitkiewicza   Życzenia od bp Nitkiewicza Benedykt Popek - Lud Boży potrzebuje takich pasterzy, a prezbiterium takiego przykładu żywej wiary, która nadaje kapłańskiemu życiu sens i radość - powiedział bp Nitkiewicz.

  Wręczenie statuetki   Wręczenie statuetki Archiwum Fundacji "Serce bez granic" Następnie zabrał głos wicemarszałek województwa podkarpackiego Bogdan Romaniuk. Podkreślił zasługi bp. Ozgi w pracy misyjnej oraz jego rolę w rozsławianiu imienia Polski, a także rodzinnego Podkarpacia. Razem z przedstawicielami Fundacji im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic” wręczył jubilatowi prestiżową statuetkę „Serce bez granic”. Trzeba dodać, że biskup misjonarz działa w Kamerunie już od 30 lat, przy czym od 20 lat kieruje tam diecezją jako jedyny cudzoziemiec.

  Dziękując za życzenia oraz za wyróżnienie, bp Ozga podkreślił swoje więzy z rodzinną parafią i diecezją sandomierską.

  Bp. Jana Ozgę wyróżniono statuetką "Serce bez granic"   Bp. Jana Ozgę wyróżniono statuetką "Serce bez granic" Benedykt Popek - Jest takie afrykańskie przysłowie, które mówi, że ptaki mogą wzbijać się wysoko i szybować w przestworzach, gdyż wiedzą, że na ziemi mają swoje gniazdo, swój dom. Podobnie jest w moim przypadku. Dlatego bardzo dziękuję za modlitwy i wszelkie wsparcie, bo wiem, że mogę na was zawsze liczyć - mówił biskup i misjonarz z Kamerunu.

  Po życzeniach parafian rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem bp. Ozgi, podczas której razem z ks. Worsą dziękował Bogu za dar powołania i za lata kapłańskiej posługi.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół