• facebook
 • rss
 • Dorośli czytają

  Marta Woynarowska Marta Woynarowska

  dodane 05.06.2017 16:33

  Prezydent zainaugurował tydzień głośnego czytania dzieciom.

  W Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu Grzegorz Kiełb, prezydent miasta, czytał wybrane książki uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 3. Tym samym zainaugurował w Tarnobrzegu ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom”.

  - Poprosiłem, aby panie z biblioteki zaproponowały kilka książek, spośród których uczniowie wybiorą te najbardziej, ich zdaniem, interesujące - wyjaśnił G. Kiełb. - Lubiłem i nadal lubię czytać swoim dzieciom. Obecnie do snu czytam mojej 2-letniej córci. Chociaż przyznaję, że czasami zdarza się, iż to ja wcześniej zasnę niż ona. Czytanie dzieciom jest niezwykle ważne, w ten sposób wpajamy im od najmłodszych lat zwyczaj obcowania z książką. To przynosi efekty, czego przykładem jest mój najstarszy syn, który bardzo chętnie czyta różną literaturę.

  Oprócz prezydenta miasta w akcji głośnego czytania wziął udział Grzegorz Biela, który na spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 6 w Filii nr 3 MBP uzbroił się nie tylko w wiersze, ale również autentyczne egzemplarze oraz repliki broni używanej przez polskie wojsko w czasie kampanii wrześniowej w 1939 r. Rekwizyty wzbudziły ogromne zainteresowanie, zwłaszcza wśród męskiej części słuchaczy. G. Biela rozpoczął spotkanie od pięknego i dobrze znanego utworu Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte”. Wyjawił powody swojego zainteresowania przeszłością, głównie historią wojskowości, do czego szczególnie przyczynił się jego syn, zapalony miłośnik historii Polski.

  Grzegorz Biela wprowadził żołnierską atmosferę   Grzegorz Biela wprowadził żołnierską atmosferę Marta Woynarowska /Foto Gość Tarnobrzeska biblioteka po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję, doceniając znaczenie głośnego czytania najmłodszym. - Najlepiej do dzieci docierają ich rodzice i szkoły. Zwyczaj czytania należy rozpoczynać w wieku dziecięcym, przyzwyczajając je do sięgania po książki. Najlepszy przykład stanowią bezdyskusyjnie rodzice. Widok mamy czy taty z książką w ręku staje się dla dziecka wskazówką. Wśród naszych czytelników są dzieci jeszcze nieuczęszczające do szkoły, które zostały zapisane przez rodziców - mówiła Stanisława Mazur, dyrektor MBP w Tarnobrzegu.

  Akcja będzie trwała przez cały tydzień, a zaangażowane są w nią zarówno Biblioteka Główna, jak i wszystkie filie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół