• facebook
 • rss
 • Muśnięte wikliną

  Adam Olko

  dodane 04.06.2017 20:21

  Sobotnio - niedzielny weekend w Rudniku nad Sanem upłynął pod znakiem wikliny.

  Odbyła się bowiem XVIII edycja Wikliny 2017 Rudnik nad Sanem.

  W sobotę na scenie występowały dzieci z Przedszkola Miejskiego i Ochronki oraz rudnickich szkół podstawowych i gimnazjum, a w międzyczasie odbyła się parada około 200 motocyklistów.

  Takie cuda tylko w Centrum Wilkliniarstwa   Wiklina 2017
  Takie cuda tylko w Centrum Wilkliniarstwa
  Adam Olko
  Następnie zaprezentowały swoje układy taneczne zespoły z Miejskiego Ośrodka Kultury w Rudniku nad Sanem. W ramach bloku koncertów muzycznych wystąpili: zespół "Tacy Sami", Marco Antonelli i Halina Benedyk, a na zakończenie zagrał "Hit Boyz".

  Na scenie zaprezentowały się dzieci i uczniowie rudnickich przedszkoli i szkół   Wiklina 2017
  Na scenie zaprezentowały się dzieci i uczniowie rudnickich przedszkoli i szkół
  Adam Olko
  Zorganizowano także Dzień Otwartych Drzwi Centrum Wikliniarstwa, gdzie przewodnikami były przygotowani do tego „mali przewodnicy”.

  W niedzielę publiczność mogła wysłuchać występu chóru „Wiklina” - Rudnicki Klub Seniora. Następnie zagrał zespół „Lola Band”, który zaprezentował przeboje muzyki tanecznej. W przerwie bloku koncertów muzycznych odbył się pokaz najnowszej kolekcji wiklinowej mody ze zbiorów Centrum Wikliniarstwa pt.: „Muśnięte Wikliną”. Zwieńczeniem wieczoru był koncert pop rock „Erannie”.

  Stargany z wiklinowym wyrobami   Wiklina 2017
  Stargany z wiklinowym wyrobami
  Adam Olko
  Do dyspozycji odwiedzających były stoiska z wyrobami rękodzieła, a także zaprezentowano sposoby wyplatania wikliny. Na stoiskach gastronomicznych można było skosztować potraw kół gospodyń wiejskich z powiatu niżańskiego oraz gulaszu z plenerowej Mega Patelni.

  Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się bezpłatne atrakcje dla dzieci: dmuchane zjeżdżalnie, zamek do skakania, trampoliny, gigantyczne piłkarzyki, sumo, rzutki, mega szachy, malowanie twarzy i inne. Swoją działalność promują także punkty regionalnie działających grup i organizacji.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół