• facebook
 • rss
 • Jak dzieci z Fatimy

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 04.06.2017 19:04

  Drugie modlitewne czuwanie w sandomierskiej katedrze.

  A czuwali członkowie Grup Modlitwy Ojca Pio z sandomierskiej diecezji. Przybyło wielu czcicieli św. Ojca Pio, niektórzy po raz pierwszy, w tym grupa z Lipska z diecezji radomskiej.

  - Tegoroczne czuwanie przeżywaliśmy pod hasłem „Matka Boża w życiu Ojca Pio”. Rozpoczęliśmy tradycyjnie o godz. 21 Apelem Jasnogórskim. Modlitwie przewodniczył o. Robert Krawiec OFMCap., który wygłosił również dla nas konferencję pt. „Idźcie i Głoście”. Podkreślał jak ważne zadanie jest do spełniania dla współczesnych synów i córek duchowych św. Ojca Pio w głoszeniu i dawania świadectwa o Chrystusie - podkreślił ks. Leszek Biłas, asystent diecezjalny Grup Modlitwy Ojca Pio.
  Podczas konferencji ks. dr. Bartłomiej Krzos, wykładowa z Seminarium Duchownego w Sandomierzu, mówił z kolei o znaczeniu i roli objawień Fatimskich, których to misją było i jest ratowanie świata przed zagładą.

  Punktem kulminacyjnym czuwania była Eucharystia, którą sprawowali kapłani będący opiekunami duchowymi Grup Modlitwy: ks. dr Jacek Beksiński z Janowa Lubelskiego, ks. Marian Kowalski z Samborca, ks. Adam Kamiński z Ostrowca Świętokrzyskiego, ks. Tadeusz Kopacz z Sandomierza, o. Robert Krawiec ze Stalowej Woli oraz ks. Leszek Biłas – asystent diecezjalny Grup Modlitwy Ojca Pio. Przewodniczył jej i słowo Boże wygłosił ks. dr Bartłomiej Krzos, który wskazał na wielkie znaczenie sprawiedliwości jak również modlitwy uwielbienia Boga oraz jak ważne jest, abyśmy umieli „ patrzeć i słuchać , modlić się jak dzieci z Fatimy, dostrzec i usłyszeć co mówi do nas sam Bóg”.

  - Po zakończonej Mszy św. nadal trwaliśmy na modlitwie adorując Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Modlitwa różańcowa, osobista adoracja w ciszy, koronka do Miłosierdzia Bożego były czasem wyrażania wdzięczności i próśb zanoszonych do Ojca. Odśpiewane Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny, błogosławieństwo i uczczenie relikwii św. Ojca Pio zakończyły ten błogosławiony czas nocnego czuwania - dodał ks. Leszek Biłas.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół