• facebook
 • rss
 • Fanfary zdobyły Tarnobrzeg

  Marta Woynarowska Marta Woynarowska

  dodane 04.06.2017 17:48

  Lwowscy muzycy i tancerki podbili serca tarnobrzeżan.

  Po ubiegłorocznym sukcesie I Parady Orkiestr Dętych w tym roku odbyła się druga odsłona imprezy, która została wpisana w obchody Dni Tarnobrzega.

  Po przedpołudniowych koncertach w osiedlach: Dzików, Przywiśle, Serbinów, Sobów oraz Wielowieś wszystkie zespoły uczestniczące w paradzie zebrały się na placu Bartosza Głowackiego, by wspólnie zagrać i zaprezentować się w indywidualnych występach na scenie. Prezentacje zespołów rozpoczęli młodzi artyści z Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli.

  Obok występów indywidualnych był także czas na wspólne muzykowanie, w którym pod dyrekcją Zenona Piekarza uczestniczyły Orkiestra Dęta z Białobrzegów, Miejska Orkiestra Dęta ze Stalowej Woli oraz Miejska Orkiestra Dęta z Tarnobrzega. Publiczności

  Serca tarnobrzeżan podbili jednak swoją fantastyczną grą, choreografią i świetnie dobranym repertuarem członkowie Orkiestry Dętej ze Lwowa „Lwowskie Fanfary”, którym towarzyszyły mażoretki Feyeriya. - Przygotowaliśmy znane przeboje, także muzyki pop w aranżacji na orkiestrę dętą, a na zakończenie specjalną niespodziankę - zdradził Andrijan Leskiv, kapelmistrz lwowskiej orkiestry i dyrektor Szkoły Muzycznej nr 5 we Lwowie.

  Ową niespodzianką okazała się wiązanka lubianych przez publiczność polskich melodii, w tym „Kolorowe jarmarki” oraz „Hej sokoły”. Tę ostatnią piosenką lwowscy artyści nawiązali także do swoich strojów inspirowanych folklorem huculskim.

  - Przed sześciu laty poznaliśmy się z Miejską Orkiestra ze Stalowej Woli podczas ich bytności na festiwalu we Lwowie. Efektem znajomości było zaproszenie nas trzy lata temu i w tym roku na występy w Stalowej Woli. Przy okazji okazało się, że bardzo chętnie gościłby nas u siebie Urząd Miasta w Tarnobrzegu, który organizował paradę orkiestr dętych. Uznaliśmy, że to świetna rzecz i dzisiaj umilamy czas mieszkańcom miasta naszą grą – wyjaśnił obecność „Lwowskich Fanfar” ich dyrektor.

  Orkiestra Dęta, licząca już 37 lat, działa w Szkole Muzycznej nr 5 we Lwowie i należy do najlepszych zespołów tego typu na Ukrainie. Na swoim koncie ma wiele sukcesów krajowych, jak i zagranicznych. Koncertuje w swej ojczyźnie oraz w wielu krajach europejskich, m.in. Francji, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech. - Nasz zespół tworzą uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej nr 5 - zaznaczył Andrijan Leskiv.

  Wszystkie występujące orkiestry zostały uhonorowane specjalnymi dyplomami oraz pucharami, które w imieniu prezydenta Tarnobrzega wręczała Jolanta Kociuba, naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji i Kultury Urzędu Miasta.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół