• facebook
 • rss
 • Stawiamy na patriotyzm

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 21.05.2017 12:47

  Odbyła się druga edycja Festiwalu Piosenki Patriotycznej.

  - Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży mocno stawia na patriotyzm i nasz festiwal ma pobudzić takiego ducha pośród młodych. To nie jest dziś popularna postawa. Staramy się to zmienić poprzez piosenkę. Treść wykonywanych utworów nawiązuje do tematyki ukochania ojczyzny i wartości chrześcijańskich - podkreślał Krystian Dudek.

  Występ jednego z zespołów muzycznych   Występ jednego z zespołów muzycznych Archiwum prywatne Uczestnicy festiwalu i członkowie KSM spotkanie rozpoczęli od Eucharystii w bazylice katedralnej. Prezentacje konkursowe odbywały się w dwóch kategoriach: soliści oraz zespoły. Każdy mógł wykonać dwa utwory. Jury oceniało m.in. dobór repertuaru i sposób wykonania. - W kategorii soliści pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Wisińska z parafii Brzeziny Stojeszyńskie, kolejne: Weronika Kargut z Potoka Wielkiego i Weronika Czajka z Potoczka. W kategorii zespoły pierwsze miejsce zajął oddział KSM działający przy parafii Matki Bożej Królowej Polski w Sandomierzu, kolejne: zespół Non Omnis z Sandomierza i zespół Jutro z Krzątki - wymienia Natalia Łukawska, organizatorka.
  Podsumowanie festiwalu   Podsumowanie festiwalu Archiwum prywatne W czasie występów był prowadzony także konkurs historyczny. Podczas trwania festiwalu zbierane były pieniądze, które w całości zostały przeznaczone na pomoc Pawłowi, wychowankowi Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego „Radość życia” w Sandomierzu, prowadzonemu przez diecezjalną Caritas. - Paweł jest 13-letnim chłopcem chorym na białaczkę. Ostatnio nastąpił nawrót choroby. Chcemy poprzez pomoc Pawłowi członkom KSM pokazać, że powinni zwracać uwagę na problemy drugiego człowieka, i zaszczepić w nich wrażliwość na innych - dodała Natalia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół