• facebook
 • rss
 • Przedszkolaki o papieżu

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 18.05.2017 16:37

  Finał XI edycji sandomierskiego międzyprzedszkonego konkursu wiedzy o Janie Pawle II.

  Barwne przedstawienie teatralne oraz finałowa gala konkursu wiedzy o Papieżu Polaku podsumowały program realizowany we wszystkich sandomierskich przedszkolach. Najmłodsi poznawali życie, działalność i papieskie przesłanie Jana Pawła II. – Dzieci, które obecnie mamy w przedszkolach, urodziły się już po roku 2010, więc nie znają papieża Polaka w taki sposób jak my mogliśmy go poznać. Dlatego w przedszkolach realizowany był program, w którym na lekcjach religii i na innych zajęciach dzieci poznawały postać Jana Pawła II, jego życie, działalność, uczyły się o jego podróżach i o tym, co mówił do dzieci i o dzieciach – mówiła Magdalena Stępień, dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 6.

  Występ na scenie Domu Katolickiego   Występ na scenie Domu Katolickiego ks. Tomasz Lis /Foto Gość Podsumowaniem realizacji programu była 11. edycja konkursu o Janie Pawle II, którego finał odbył się w Katolickim Domu Kultury.

  Najpierw na scenie przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny o papieżu, który szczególnie ukochał dzieci. Podczas występu nie zabrakło papieskich piosenek oraz tańców. Potem przedstawiciele poszczególnych przedszkoli wystartowali w konkursie wiedzy o Janie Pawle II. Każda drużyna musiała odpowiedzieć na trzy pytania. Dzieci zaprezentowały doskonałą wiedzę o życiu papieża Polaka.

  Wspólne zdjęcie uczestników konkursu   Wspólne zdjęcie uczestników konkursu ks. Tomasz Lis /Foto Gość - Najmłodsi bardzo chętnie poznają Jana Pawła II, dużo wypytują o niego i myślę, że także rozmawiają o nim w domu z rodzicami. Cieszę się, że w konkursie biorą udział wszystkie przedszkola z naszego miasta – dodała pani dyrektor.

  Każda z drużyn biorących w konkursie otrzymała dyplom dla całego przedszkola oraz upominki książkowe i słodkie niespodzianki.

  Mali uczniowie zapalili znicz przy papieskiej tablicy   Mali uczniowie zapalili znicz przy papieskiej tablicy ks. Tomasz Lis /Foto Gość Na zakończenie spotkania przedstawiciele maluchów zapalili znicz przy tablicy upamiętniającej wizytę Jana Pawła II w naszym mieście umieszczoną na ścianie bazyliki katedralnej.

  «« | « | 1 | » | »»
  Papieski konkurs dla przedszkolaków

  Papieski konkurs dla przedszkolaków

  Foto Gość DODANE 18.05.2017 AKTUALIZACJA 18.05.2017

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół