• facebook
 • rss
 • Sandomierz w fatimskim świetle

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 14.05.2017 07:41

  Wieczorem 13 maja, Sandomierz obchodził 100. rocznicę objawień Najświętszej Maryi Panny w Fatimie.

  Figurę Matki Bożej Fatimskiej przynieśli do sandomierskiej bazyliki katedralnej Księża Pallotyni i wierni z parafii Chrystusa Króla Wszechświata. Na początku nabożeństwa, dzieci przebrane w historyczne stroje przedstawiły inscenizację ukazania się Maryi pastuszkom w Fatimie. Odczytały także fragmenty pierwszej tajemnicy orędzia fatimskiego.

  Inscenizacja fatimska   Inscenizacja fatimska ks. Tomasz Lis /Foto Gość

  Następnie uczestnicy nabożeństwa przeszli z figurą Maryi na Rynek Starego Miasta. Idący w procesji modlili się śpiewem Litanii Loretańskiej, trzymając w dłoniach zapalone świece i pochodnie. Na rynku dzieci przybliżyły zebranym kolejne fragmenty objawień fatimskich.

  Procesja światła   Procesja światła ks. Tomasz Lis /Foto Gość Bp Krzysztof Nitkiewicz przypomniał wezwanie Maryi z Fatimy, aby nie obrażać więcej Boga, który jest już bardzo obrażany. W przeciwnym razie spadną na ludzkość jeszcze większe nieszczęścia, niż dotychczas.

  - Powierzmy opiece Maryi nasze miasto Sandomierz, wszystkich, którzy w nim żyją i do niego przybywają. Bądźmy posłuszni Bogu na wzór Niepokalanego Serca Maryi i nigdy Go nie obrażajmy. Nie pozwólmy również, aby ktokolwiek to czynił. Powinniśmy czuć się odpowiedzialni za zbawienie nie tylko nas samych ale i innych. Świat bez Boga skazany jest bowiem na upadek - mówił biskup.

  Procesja światła na Starem Miasto   Procesja światła na Starem Miasto ks. Tomasz Lis /Foto Gość Następnie odmówiona została modlitwa różańcowa za miasto. Po odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego, bp Krzysztof Nitkiewicz i bp Edward Frankowski udzielili zgromadzonym błogosławieństwa.

  Modlitwa za miasto na Starym Rynku   Modlitwa za miasto na Starym Rynku ks. Tomasz Lis /Foto Gość W wieczornym nabożeństwie uczestniczyli mieszkańcy Sandomierza, którzy przybyli całymi rodzinami, kapłani, seminarzyści, siostry zakonne oraz młodzi z grup duszpasterskich. Do modlitwy Sandomierzan dołączyli turyści z Polski i z Francji, którzy tego wieczoru obecni byli na Rynku Starego Miasta.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół