• facebook
 • rss
 • Nie tylko 24 godziny

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 10.05.2017 14:06

  I Powiatowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną zorganizowano w Janowie Lubelskim.

  Dzień rozpoczął się Eucharystią w miejscowym maryjnym sanktuarium.

  Przybyli uczestnicy kilku powiatowych placówek   Dzień Godności
  Przybyli uczestnicy kilku powiatowych placówek
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  - Wszyscy jak tu zgromadzeni stanowimy rodzinę ludu Bożego. Jak w każdej rodzinie - ci co mają lepiej pomagają tym, którzy mają gorzej. Nami wszystkim zaś opiekuje się Bóg Ojciec. Jemu też dziękujemy, że dał nam nieśmiertelne dusze, które kiedyś odejdą do świata, w którym nikt nie będzie głuchy, niewidomy czy w inny sposób upośledzony - zwrócił się do zebranych w kościele ks. Edmund Markiewicz.

  Eucharystię sprawowali ks. Edmund Markiewicz i ks. Tadeusz Ocimek   Dzień Godności
  Eucharystię sprawowali ks. Edmund Markiewicz i ks. Tadeusz Ocimek
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Dzień Godności, na co szczególny nacisk kładli pracownicy Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Janowie Lubelskim, to nie tylko 24 godziny świętowania, w trakcie których osoby z IQ w normie starają się być miłe i usłużne dla osób z wynikiem poniżej.

  Niepełnosprawni aktywnie uczestniczyli w Mszy św.   Dzień Godności
  Niepełnosprawni aktywnie uczestniczyli w Mszy św.
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  - Organizując taki dzień chcieliśmy zwrócić uwagę na fakt, iż zapewnianie poczucia godności powinno być codzienną rzeczywistością - podkreśliła Iwona Miśkiewicz - Rachwał, dyrektor Ośrodka Rewalidacyjno - Wychowawczego w Janowie Lubelskim.

  Po Eucharystii na scenie obok kościoła oraz w domu parafialnym zaprezentowały się różne powiatowe placówki zajmujące się opieką nad osobami niepełnosprawnymi, w tym zespół „Jacy tacy” z Warsztatów Terapii Zajęciowej „Caritas” diecezji sandomierskiej, który wzbudził ogromny aplauz publiczności.

  I Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Janowie Lubelskim pomogli zorganizować: Warsztaty Terapii Zajęciowej „Caritas” diecezji sandomierskiej, „Barka" Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Środowiskowy Dom Samopomocy, Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej oraz Stowarzyszenie „Wawrzynek”.

  Więcej w papierowym wydaniu sandomierskiego GN (na 21 maja).

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół