• facebook
 • rss
 • Mocni miłością

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 21.04.2017 15:26

  Ośrodek "Radość Życia" uhonorował rodziców dzieci niepełnosprawnych za ich codzienne oddanie, miłość i trud w wychowaniu i kształceniu dzieci.

  Caritas Diecezji Sandomierskiej w ramach patronalnego święta związanego z Niedzielą i Tygodniem Miłosierdzia zorganizował spotkanie pracowników i podopiecznych poszczególnych placówek szkolnych, opiekuńczych i pomocowych. Obchody odbywały się pod hasłem: „Podaruj kroplę miłości”.

  Na wspólnej modlitwie w kościele pw. Ducha Świętego zgromadziły się dzieci i osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami, uczęszczające do placówek edukacyjnych i opiekuńczych prowadzanych przez Caritas. Wraz z nimi modlili się nauczyciele i wychowawcy ośrodka „Radość Życia”, Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Rudniku nad Sanem oraz rodzice dzieci niepełnosprawnych.

  Mszy św. przewodniczył ks. Bogusław Pitucha, dyrektor diecezjalnej Caritas. Po wspólnej modlitwie 30 rodziców dzieci niepełnosprawnych otrzymało statuetki „Mocni Miłością” za wspaniałą, pełną poświęceń i nieustannego zaangażowania opiekę na swoimi dziećmi.

  - Chcemy podczas obchodów Tygodnia Miłosierdzia zwrócić uwagę na osoby, które świadczą miłosierdzie 24 godziny na dobę. Są to właśnie rodzice dzieci niepełnosprawnych. To oni są wspaniałymi świadkami czynnego miłosierdzia i ofiarnej miłości. Poprzez swoje zaangażowanie i niestrudzone niesienie miłości są codziennymi cichymi bohaterami miłosierdzia. Są mocni miłością i naprawdę godni naśladowania. Caritas wspiera ich poprzez prowadzone dzieła, placówki edukacyjne i opiekuńcze, jednak to oni zaangażowani są w tę opiekę pełną miłości nieustannie - podkreślał ks. Pitucha.

  Występ dzieci z ośrodka "Radość Życia"   Występ dzieci z ośrodka "Radość Życia" Agnieszka Burczy Po Mszy św. w Katolickim Domu Kultury odbyły się dwa spektakle teatralne. W pierwszym uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Rudniku nad Sanem wystawili wspaniałą sztukę Misterium Paschalnego w formie teatru cieni. Zebrani widzowie byli pod wielkim wrażeniem gry aktorskiej i efektów scenicznych, które pomagały przeżyć jeszcze raz tajemnicę odkupienia człowieka dokonaną przez Chrystusa.

  W kolejnym spektaklu pt.: „Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” zaprezentowali swoje talenty uczniowie ośrodka „Radość Życia” oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Sandomierzu.

  Zebrani goście mogli także obejrzeć film „Mocni Miłością - świadectwa rodziców”.

  Występ dzieci z ośrodka "Radość Życia"   Występ dzieci z ośrodka "Radość Życia" Agnieszka Burczy - W filmie przygotowanym przez nasz ośrodek rodzice dzieci niepełnosprawnych dawali świadectwo o codziennej opiece nad nimi. O ich rozterkach i codziennych radościach. W odpowiedziach na pytania: "Czy szukasz odpowiedzi, dlaczego? Dlaczego ja? Dlaczego moje dziecko? Czy miłość ci wszystko wyjaśniła?" usłyszeliśmy bardzo wzruszające wypowiedzi i świadectwa płynące z serc przepełnionych miłością - mówiła Maria Butkowska, wicedyrektor ośrodka „Radość Życia”.

  Spotkanie zakończyła wspólna zabawa wielkanocna.

  Akcja charytatywna "Wędka dla Pawła"   Akcja charytatywna "Wędka dla Pawła" Agnieszka Burczy Podczas świętowania prowadzona była akcja charytatywna „Wędka szczęścia dla Pawła Hai”, podczas której zbierano środki na leczenie jednego z uczniów ośrodka. Zorganizowano także wystawę fotograficzną „Ośrodek wczoraj i dziś” oraz wystawę plastyczną prac uczniów ośrodka „Radość Życia”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół