• facebook
 • rss
 • Wiosenne miłosierdzie

  Marta Woynarowska Marta Woynarowska

  dodane 20.04.2017 19:11

  "Wiosna" Skaldów wszystkich wprawiła w radosny i ciepły nastrój.

  Przebój krakowskiego zespołu zabrzmiał w kościele pw. Chrystusa Króla w Tarnobrzegu z okazji obchodów święta Caritas. Okolicznościowy program artystyczny „Wiosna miłosierdzia” przygotowały dzieci ze świetlicy działającej przy parafii na tarnobrzeskim osiedlu Przywiśle. Chciały w ten sposób podziękować władzom miasta, diecezjalnej Caritas oraz ks. proboszczowi Adamowi Markowi za wsparcie materialne i duchowe ich świetlicy, którą, jak same mówiły, traktują niczym swój drugi dom.

  W programie obok wiosennych akcentów znalazły się odwołania do kultu Miłosierdzia Bożego, św. s. Faustyny Kowalskiej oraz św. Brata Alberta.

  Uroczystość rozpoczęła Koronka do Bożego Miłosierdzia, którą poprowadził ks. Adam Marek. Podczas nabożeństwa zgromadzeni modlili się w intencji obecnych i zmarłych opiekunów świetlicy oraz za jej dobroczyńców.

  – Chcemy dziękować Panu Bogu za miłość i za ludzi, których postawił na drogach naszego życia. Bóg w swoich działaniach posługuje się bowiem ludźmi i za ich sprawą obdarza nas miłością, dobrocią, wszystkim co jest potrzebne nam do dobrego i godnego życia. Dlatego niech ta modlitwa w przeddzień święta Bożego Miłosierdzia i święta patronalnego Caritas będzie najpiękniejszym podziękowaniem – podkreślił ks. Adam Marek.

  W imieniu całej społeczności parafialnej świetlicy – dzieci, opiekunek oraz rodziców, wszystkim dobroczyńcom podziękował Tomasz Skulski, przewodniczący Parafialnego Oddziału Caritas przy parafii Chrystusa Króla.

  – Chcieliśmy podzielić się tym co mamy, czyli naszą radością z ludźmi, bez których parafialna świetlica nie mogłaby funkcjonować i wyrazić im wdzięczność za stale okazywane serce. Słowa podziękowania należą się prezydentowi Tarnobrzega Grzegorzowi Kiełbowi, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Elżbiecie Miernik-Krukurce oraz ks. Bogusławowi Pitusze, którzy zawsze reagują na nasze prośby, nie odmawiając wsparcia. A szczególna wdzięczność należy się ks. Adamowi Markowi, który był sprawcą powstania świetlicy oraz Parafialnego Oddziału Caritas. To on bowiem poprzez stworzenie atmosfery i zachętę tchnął ducha miłosierdzia w niejedno serce – powiedział Tomasz Skulski.

  Po modlitwie i części artystycznej na zaproszonych gości, wśród których był ks. Bogusław Pitucha, dyrektor Caritas diecezji sandomierskiej, oraz dzieci i opiekunów świetlicy czekał słodki poczęstunek.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół