• facebook
 • rss
 • Recepta na aktywność

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 19.04.2017 13:24

  Nawet trzy dorosłe osoby, mając dobry pomysł, mogą stworzyć nieformalną grupę i skorzystać z pieniędzy.

  Założenia projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2017 r.” przedstawiono podczas konferencji prasowej w bibliotece Międzyuczelnianej w Stalowej Woli. Uczestniczyli w niej trzej jego reprezentanci (Fundacja Fundusz Lokalny SMK, „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej” i LGD „Trygon”) oraz przedstawiciele samorządów.

  - Chodzi o duży projekt wart 500 tys. złotych. Skorzystać mogą z niego organizacje, które działają nie dłużej niż 30 miesięcy, ale też grupy nieformalne skupiające co najmniej trzy dorosłe osoby, które pragną zrobić coś pożytecznego dla swojego otoczenia - wyjaśnił Stanisław Baska, prezes Fundacji Fundusz Lokalny SMK.

  Uczestniczyli w niej też przedstawiciele samorządów i parlamentarzyści   Konferencja
  Uczestniczyli w niej też przedstawiciele samorządów i parlamentarzyści
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Na każdy wniosek można uzyskać finansowe wsparcie w wysokości 5 tys. złotych. Warunek jest jeden - grupa taka musi znaleźć partnera do realizacji swojego zdania. Może to być na przykład lokalna organizacja mająca osobowość prawną, ponieważ publiczne pieniądze nie mogą być przelane na konta osób prywatnych.

  Za pieniądze z projektu można realizować różne cele, w tym te dotyczące wsparcia osób bezrobotnych, ludzi starszych, wolontariatu, edukacji, kultury czy historii.

  Partnerzy projektu, by go realizować, muszą wyłożyć 42 tys. złotych. I tutaj jest rola samorządów (Niska, Stalowej Woli i Rzeszowa), które pokryją część tej kwoty. Resztę dołożą prywatni darczyńcy.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół