• facebook
 • rss
 • Chrystus daje im nadzieję i chęć życia

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 16.04.2017 08:50

  Prawda o zmartwychwstaniu Chrystusa rozbrzmiewająca podczas uroczystych liturgii, wyzwala wszędzie taką samą wielką radość. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa daje im nadzieję i chęć życia, przypominał biskup K. Nitkiewicz podczas Mszy św. rezurekcyjnej odprawionej w parafii Zakrzów.

  W tym roku biskup Krzysztof Nitkiewicz przewodniczył uroczystej procesji rezurekcyjnej i Mszy św. o Zmartwychwstaniu Pańskim w parafii Zakrzów.

  W wielkanocnej uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych, parafianie oraz wielu gości.

  Uroczystość rozpoczęła procesja rezurekcyjna, która jest wyrazem radości, jaką przeżywa Kościół z faktu zmartwychwstania Chrystusa.

  Procesja rezurekcyjna   Procesja rezurekcyjna ks. Tomasz Lis /Foto Gość – Ranna procesja to nasza tradycja. Uczestnictwo w tej procesji wrosło w naszą kulturę i strażackie i rodzinne obyczaje. Brać w niej czynny udział to zaszczyt i wyróżnienie. W naszej rodzinie na poranną Mszę idziemy wszyscy, by potem wspólnie zjeść wielkanocne śniadanie – podkreślał pan Janusz, jeden z zakrzowskich parafian.

  Po procesji wspólnie modlono się w uroczystej Mszy św. Zmartwychwstania Pańskiego.

  Uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa   Uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa ks. Tomasz Lis /Foto Gość Podczas homilii bp K. Nitkiewicz powiedział, że w tym roku wszystkie Kościoły chrześcijańskie świętują Wielkanoc w jednakowym czasie. Prawda o zmartwychwstaniu Chrystusa rozbrzmiewająca podczas uroczystych liturgii, wyzwala wszędzie taką samą wielką radość. Dotyczy to również regionów, w których toczą się konflikty zbrojne, a chrześcijanie doznają przemocy, jak ostatnio w Egipcie, czy od kilku lat w Iraku i Syrii. Pomimo tragizmu sytuacji, wiara w zmartwychwstanie Chrystusa daje im nadzieję i chęć życia. W Jego triumfie nad złem i śmiercią, widzą bowiem zwycięstwo tych wszystkich, którzy w oczach świata ponieśli klęskę. Biskup zachęcił uczestników liturgii, aby dostrzegali w tym również szansę dla siebie, niosąc jednocześnie nadzieję innym. Drogą do tego może być zdaniem kaznodziei włączenie się w akcję pomocy dla mieszkańców Syrii oraz wspieranie działalności charytatywnej.

  Na zakończenie Eucharystii biskup Krzysztof Nitkiewicz złożył zebranym wielkanocne życzenia i podziękował za wspólną modlitwę. Po czym udzielił zebranym pasterskiego błogosławieństwa na wielkanocne świętowanie.

  Wspólne zdjęcie na zakończenie liturgii   Wspólne zdjęcie na zakończenie liturgii ks. Tomasz Lis /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół