• facebook
 • rss
 • Palmy i misterium

  Wacław Piędel

  dodane 13.04.2017 08:27

  W Bielińcu rozstrzygnięto konkurs palm wielkanocnych pt. ,,Moja Palma Wielkanocna 2017’’.

  W tym roku zgłoszono 157 palm z pięciu powiatów Podkarpacia i jeden z województwa lubelskiego. Wśród najmłodszych uczestników konkursu, od 5 do 12 lat, pierwsze miejsce przypadło Aleksandrze Młynarskiej z Nowej Sarzyny, drugie Oliwii Paleń z Przędzela, a trzecie Aleksandrze Zarzyckiej z Tarnogóry. Wyróżnienie otrzymali: Krzysztof Tomaszewski z Bielin, Tomasz Barwa z Kurzyny i Wojciech Sajdak z Bielin.

  W grupie młodzieżowej, od 13 do 18 lat, pierwsze miejsce zajął Wojciech Drabik z Wólki Tanewskiej, drugie Paulina Kruk z Rudnika nad Sanem, a trzecie Jakub Otto z Ulanowa. W tej kategorii wyróżniono Patrycję Puskarczyk z Bielińca, Mateusza Górecznego z Dąbrówki i Darię Kawę z Lipin Górnych. Najładniejszą palmę wśród dorosłych wykonały: Maria Frączek z Kurzyny, Beata Moskal z Majdanu Golczańskiego i Krystyna Rogala z Nowego Kamienia. Wyróżnienie jury przyznało natomiast Zofii Oleksak z Szyperek, Joannie Mazur z Stróży i Stanisławie Warchoł z Przędzela.

  Misterium Męki Pańskiej   Bieliniec
  Misterium Męki Pańskiej
  Wacław Piędel
  Senator Janina Sagatowska dodatkowo statuetkami uhonorowała Marię Szot z Przędzela, Mateusza Wołoszyna z Bielińca i Huberta Mazura z Stróży. Tradycyjnie na placu kościelnym stanęła palma o wysokości 17 metrów.

  Konkurs odbył się dzięki pomocy finansowej starosty niżańskiego Roberta Bednarza, burmistrza Gminy i Miasta Ulanów Stanisława Garbacza, prezesa Zakładu Usług Komunalnych Pawła Grzywacza i Towarzystwa Przyjaciół Wsi Bieliniec.

  Przed rozstrzygnięciem konkursu odbyło się Misterium Męki Pańskiej.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół