• facebook
 • rss
 • Krzyż młodych pełen nadziei

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 10.04.2017 08:38

  Polska młodzież przekazała symbole ŚDM-u młodym z Panamy.

  Organizatorzy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie oraz grupa młodych ze wszystkich polskich diecezji przebywa od kilku dni we Włoszech.

  – W sobotę wieczorem zgromadziliśmy się w rzymskiej bazylice Santa Maria Maggiore, by czuwać na modlitwie razem z papieżem Franciszkiem. Wysłuchaliśmy pouczającego przemówienia Ojca św. oraz świadectw młodych ludzi. Wzruszające było dla mnie wprowadzenia Krzyża - symbolu ŚDM. Przypomniały mi się dni jego peregrynacji w naszej diecezji. Tak wiele osób przeżyło wtedy chwile bliskości z Jezusem i Maryją – relacjonuje Natalia Bełz, która reprezentowała młodych Diecezji Sandomierskiej.

  Spotkanie z papieżem Franciszkiem   Spotkanie z papieżem Franciszkiem Natalia Bełz

  W Niedzielę Palmową, pielgrzymi z Polski uczestniczyli w Liturgii Mszy św. odprawionej przez papieża Franciszka na Placu św. Piotra. Szczególnym momentem tej uroczystości było przekazanie przez polską młodzież rówieśnikom z Panamy krzyża oraz ikony Matki Bożej Salus Populi Romani.

  – Jest to kolejny etap wielkiej pielgrzymki rozpoczętej przez św. Jana Pawła II, która w ubiegłym roku zgromadziła nas w Krakowie, a która wzywa nas do Panamy w styczniu 2019 roku – mówił Franciszek.

  Krzyż przekazano młodym z Panamy   Krzyż przekazano młodym z Panamy Natalia Bełz Młodzi z Polski przeżywali spotkanie z Ojcem św. oraz ze swoimi panamskimi i włoskimi rówieśnikami w atmosferze rozmodlenia i radości.

  – Nie sposób było objąć myślami tych wszystkich cudownych działań młodzieży i całych parafii naszej diecezji oraz zaangażowania związanego ze Światowymi Dniami Młodzieży. Ten czas naprawdę przemienił nasze życie. Z pewnością dzisiaj w Watykanie i w Rzymie mieliśmy poczucie dumy z bycia Katolikami i Polakami, pamiętając oczywiście o tym, że to Pan Bóg kierował przebiegiem Światowych Dni Młodzieży w Polsce. Ludzie z różnych stron świata cieszyli się na nasz widok, miło wspominając pobyt w naszym kraju – powiedziała Natalia.

  Wolontariuszki SDM-u w Rzymie   Wolontariuszki SDM-u w Rzymie Natalia Belz

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół