• facebook
 • rss
 • Targi zdrowia

  Marta Woynarowska Marta Woynarowska

  dodane 09.04.2017 15:59

  - Wiosna to dobry czas, by zadbać o siebie - stwierdza Barbara Zych.

  I z tą myślą po raz drugi zostały w Tarnobrzegu zorganizowane Targi Zdrowia i Urody, których pomysłodawczynią jest Barbara Zych, kierownik Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Tarnobrzegu.

  Ponad 60 wystawców z trzech województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego i małopolskiego zachęcało odwiedzających do zapoznania się z ich ofertami. Można było obok tak prostych badań, jak mierzenie ciśnienia tętniczego, sprawdzić na stoisku Biomedu za pomocą nowoczesnej metody Volla stan organizmu oraz dobrać najlepszą dla danej osoby terapię. Metoda dr. Volla polega na bezinwazyjnym mierzeniu sondą oporu skóry w wybranych, biologicznie aktywnych punktach, które są wykorzystywane m.in. w akupunkturze. W ten sposób można wykryć chorobę zanim pojawia się jej objawy, ale także wirusy, bakterie, pasożyty pokarmowe, pleśnie, grzyby.

  Do skorzystania z oferty nowo otwartych gabinetów - logopedycznego oraz psychologii dziecięcej - zachęcali przedstawiciele Stowarzyszenia ESTEKA. - Promujemy nasze propozycje, które staramy się każdego roku wzbogacić o nowe oferty - mówi Sławomir Partyka. - W chwili obecnej w siedzibie stowarzyszenia działają trzy gabinety: logopedyczny, psychologii dziecięcej oraz biofeedbacku. - Niestety daje się zauważyć wzrost różnego rodzaju problemów, zaburzeń natury psychologicznej, emocjonalnej u dzieci i młodzieży, z którymi rodzice bardzo często nie wiedzą jak sobie poradzić - zauważa Kamila Wolska. - Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się o pomoc do specjalisty. Zresztą dzisiaj korzystanie z porad psychologa to żaden wstyd, a wręcz coś zupełnie naturalnego i normalnego. Nasze stowarzyszenie zapewnia szeroko kompleksową opiekę, począwszy od zdiagnozowania po dobranie i poprowadzenie odpowiedniej psychoterapii w bardzo obszernym spectrum zaburzeń - dodaje K. Wolska.

  Stoisko Stowarzyszenia ESTEKA   Stoisko Stowarzyszenia ESTEKA Marta Woynarowska /Foto Gość

  Ponieważ w nazwie targów pojawia się słowo „uroda”, zatem nie mogło zabraknąć stoisk kosmetycznych. Odwiedzający mieli możliwość zapoznania się z nowymi trendami w kosmetologii, która ogłosiła wielki powrót do naturalnych kosmetyków o wiele efektywniejszych i korzystniejszych dla urody oraz zdrowia.

  Osoby chętne mogły swój włos poddać dokładnej diagnozie, która oceniała jego stan oraz pozwalała dobrać odpowiednią pielęgnację. Nie zabrakło naturalnie pokazów zabiegów kosmetycznych, fryzjerskich oraz robienia makijażu.

  Ponieważ po zimie niektórym z nas przybyło nieco tłuszczyku tu i ówdzie, jak się go pozbyć wyjaśniały specjalistki z zakresu dietetyki oraz zdrowej żywności. Istotne bowiem jest nie tylko jakie ilości pokarmu spożywamy, ale także co się na niego składa. - Niezwykle bogatą ofertę różnego rodzaju potraw, koktajli przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Tarnobrzegu. Prawdziwy zawrót głowy. Nigdy nie przypuszczałam, że może istnieć tak duża różnorodność koktajli oczyszczających - stwierdza Barbara Zych, inicjatorka i koordynatorka targów. - Bardzo cieszy mnie coraz większa świadomość mieszkańców naszego miasta odnośnie zdrowego stylu życia. Świadczą o tym liczba odwiedzających targi oraz pytania zadawane wystawcom. To nie są już pytania: do czego ten lub inny produkt służy, ale jaki ma skład, czy nie ma w nim substancji konserwujących lub mogących mieć negatywny wpływ na zdrowie.

  Ubiegłoroczna, pierwsza edycja targów, jak podkreśla Barbara Zych, była wyjściem naprzeciw oczekiwaniom tarnobrzeżan, wykazujących duże zainteresowanie sprawami zdrowotnymi i chętnie uczestniczących w różnego rodzaju akcjach profilaktycznych. - Jak się okazało pomysł był strzałem w dziesiątkę - cieszy się inicjatorka Targów Zdrowia i Urody.

  Imprezie towarzyszyły występy artystyczne m.in. w wykonaniu Mażoretek „Diament” z Chmielowa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół