Trudna sytuacja siatkarek KSZO

Przegrany „złoty set” zadecydował o tym, że ostrowczanki będą walczyły w barażach o pozostanie w szeregach Orlen Ligi.

Niestety w drugim meczy w walce o 13 miejsce w Orlen Lidze siatkarki KSZO Ostrowiec przegrały z zespołem Legionovia Legionowo. I choć ostrowczanki ambitnie walczyły przez trzy sety wygrywając je 25:22, 28:26, 25:18 i odrabiając tym samym straty z pierwszego z dwumeczu, to jednak zabrakło im sportowego szczęścia w „złotym secie” czyli tie-breaku, który miał zdecydował, kto będzie walczył o utrzymanie w ekstraklasie.

Trudna sytuacja siatkarek KSZO   KSZO będzie walczyła o utrzymanie w Orlen Lidze ks. Tomasz Lis /Foto Gość Ostatni set wygrany 15:13 przez Legionovię, dał jej gwarancję utrzymania w siatkarskiej ekstraklasie na następny sezon, zaś ostrowczanki będą walczyły o to miejsce z barażach z ze zwycięzcą I ligi siatkówki kobiet.

KSZO Ostrowiec – Legionovia Legionowo 3:0 (25:22, 28:26, 25:18). Złoty set 0:1 (13:15)

KSZO: Kapturska 24, Szpak, Ściurka, Brzóska 13, Stroiwąs 10, Soter 4, Pawlukowska (libero) oraz Polak 6, Szałankiewicz 10, Thaka.

Legionovia: Bociek 15, Grabka 2, Mikołajewska 9, Bączyńska 14, Chojnacka 6, Alagierska 7, Adamek (libero) oraz Zakościelna 1, Pacak 2, Rasińska 1, Wawrzyniak, Połeć.

Trudna sytuacja siatkarek KSZO   Trudne zadanie przed ekipą KSZO ks. Tomasz Lis /Foto Gość