• facebook
 • rss
 • Pomocna dłoń

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 06.04.2017 13:10

  Aż 30 proc. młodych ludzi w powiecie janowskim nie ma pracy.

  Ponad 150 przedstawicieli firm przybyło na I Janowski Kongres Przedsiębiorczości. W Centrum Kultury w Janowie Lubelskim zjawili się więc przede wszystkim przedsiębiorcy z janowskiego powiatu, którzy prowadzą działalność gospodarczą, chętni na założenie pierwszej własnej firmy oraz uczniowie ostatnich klas szkół średnich, którzy wkrótce zasilą lokalny rynek pracy.

  Były prelekcje i wykłady   Kongres i targi
  Były prelekcje i wykłady
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  - Podczas kongresu chcemy pokazać, w jaki sposób można na przykład pozyskać pieniądze na działalność gospodarczą czy rozwinąć swoją firmę. Będzie także dużo praktycznych rad od doświadczonych już przedsiębiorców - powiedziała Katarzyna Dzadz, kierownik Referatu Promocji i Rozwoju w Urzędzie Miejskim w Janowie Lubelskim.

  Kongres zgromadził ponad 150 przedsiębiorców   Kongres i targi
  Kongres zgromadził ponad 150 przedsiębiorców
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Kongresowi towarzyszyły VII Targi Pracy i Edukacji, podczas których swoją ofertę przedstawiło około 60 wystawców. Były więc oferty pracy nie tylko w Polsce, ale także zagranicą (Holandia), wiele propozycji szkoleń i dalszej nauki dla absolwentów szkół średnich.

  Szkoły próbowały jak najatrakcyjniej zaprezentować swoją ofertę   Kongres i targi
  Szkoły próbowały jak najatrakcyjniej zaprezentować swoją ofertę
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  - Targi już się sprawdziły jako forma prezentacji ofert przez szkoły i zakłady pracy. Staramy się pomagać bezrobotnym na różne sposoby, tym bardziej, że stopa bezrobocia w janowskim powiecie wynosi obecnie ponad 11 proc., czyli bez stałego zatrudnienia pozostaje 2 tys. 570 osób. Jeżeli chodzi o młodych ludzi, to ten odsetek jest jeszcze wyższy i wynosi aż 30 proc. - poinformował Tomasz Kaproń dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Janowie Lubelskim

  Honorowy patronat nad kongresem sprawował wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół