• facebook
 • rss
 • Seniorzy w akcji

  Marta Woynarowska Marta Woynarowska

  dodane 05.04.2017 14:09

  Koniec września tego roku będzie w Tarnobrzegu należał do seniorów.

  Mimo, iż do ostatniego tygodnia września jeszcze sporo czasu, to prace nad dopięciem programu pierwszej w historii miasta „Senioriady” idą pełną parą. Podczas dzisiejszego roboczego spotkania przedstawicieli instytucji, stowarzyszeń oraz różnego rodzaju organizacji zaangażowanych w przygotowanie święta seniorów, dyskutowano m.in. o dodatkowych propozycjach imprez towarzyszących wydarzeniu oraz uściślano jego program. Swoje pomysły wysunęły Dom Dziennego Pobytu, który zaproponował rozegranie niektórych konkursów w tym np. skrablowego w jego siedzibie przy ul. Kopernika, Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku, które zasugerowało zorganizowanie wspólnie z Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega akcji „Senior w Zamku”, a także Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy. Jego dyrektor Barbara Zych zwróciła się z prośbą o dołączenie do programu inicjatywy poświęconej promocji zdrowia i zdrowego stylu życia.

  „Senioriada” ma objąć dwie podstawowe dziedziny – kulturalno-artystyczną oraz sportową. Będzie zatem możliwość zaprezentowania swoich talentów plastycznych, tanecznych, aktorskich, literackich, muzycznych, a także… cukierniczych.

  Stawiający na tężyznę fizyczną będą mogli wykazać się w żeglarstwie, kajakarstwie, tenisie stołowym, nordic walking i wielu innych konkurencjach sportowych.

  Zorganizowanie imprezy skierowanej specjalnie do osób w wieku 55 plus, było jednym z planów Tarnobrzeskiej Rady Seniorów. Ostatecznie decyzja o przeprowadzeniu wydarzenia zapadła na posiedzeniu Rady Seniorów w początkach tego roku i od razy zyskała gorące poparcie ze strony prezydenta miasta Grzegorza Kiełba.

  – W naszym mieście, według różnych danych, ponad 25 procent mieszkańców to seniorzy. Wiele z tych osób niestety po zakończeniu aktywności zawodowej zamyka się w domach. I przede wszystkim z myślą o nich, by zachęcić do wyjścia z przysłowiowych czterech ścian, postanowiliśmy zorganizować „Senioriadę”, czyli kilkudniową imprezę, podczas której każdy będzie mógł się pochwalić swoimi talentami, sprawnością umysłową i fizyczną – wyjaśnia Wiesław Lichota, przewodniczący Tarnobrzeskiej Rady Seniorów. – Mamy przecież wiele fantastycznych i uzdolnionych tarnobrzeżan, trzeba tylko zachęcić ich i dać im szansę na zaprezentowanie się.

  „Senioriada” ma zachęcić seniorów nie tylko do zaangażowania się w życie społeczne, kulturalne, towarzyskie, ale również skłonić do większej aktywności fizycznej i umysłowej. Słowem zadbania o swoje zdrowie fizyczne, umysłowe i psychiczne. – Człowiek zdrowy, to człowiek zadowolony – podsumowuje Wiesław Lichota.

  Patronat honorowy nad pierwszą „Senioriadą” objęli prezydent Tarnobrzega oraz starosta powiatu tarnobrzeskiego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół