• facebook
 • rss
 • Diecezjalne acies Legionu Maryi

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 01.04.2017 14:50

  Podczas dorocznego spotkania legioniści odnowili swoje maryjne przyrzeczenia.

  - Dzisiejsze spotkanie jest z jednej strony podsumowaniem naszej rocznej pracy formacyjnej, modlitewnej i apostolskiej, z drugiej zaś - wspólnym spojrzeniem na nadchodzący czas obchodów objawień fatimskich, modlitwy za synod diecezjalny oraz podjęciem konkretnych dzieł modlitewnych - podkreślał ks. Rafał Cudziło, duchowy kierownik Legionu Maryi.

  Acies jest dorocznym, uroczystym spotkaniem członków Legiony Maryi działających w grupach parafialnych, które tworzą tzw. Kurię. Kilka Kurii tworzy Komicjum, które swoim obszarem działania obejmuje zazwyczaj teren diecezji.

  Diecezjalne spotkanie Legiony Maryi   Diecezjalne spotkanie Legiony Maryi ks. Tomasz Lis /Foto Gość Spotkanie rozpoczęły modlitwy legionowe, podczas których polecano dzieła ewangelizacyjne prowadzone przez członków diecezjalnego Legionu Maryi w kilku parafiach naszej diecezji oraz sąsiednich diecezjach. Legionistów w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy powitał ks. Jan Biedroń, proboszcz, podkreślając, w jak wiele dzieł miłosierdzia i działań duszpasterskich włączają się osoby zaangażowane w to stowarzyszenie apostolskie.

  Mszy św. przewodniczył ks. Cudziło, który w homilii wskazał Maryję, Bolesną Matkę, jako przewodniczkę czasu Wielkiego Postu, uczącą wiernego kroczenia za cierpiącym Chrystusem. Kapłan podziękował także za podejmowane w ciągu całego roku dzieła modlitewne: Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, Apostolat Margaretka, czyli modlitewną opiekę nad kapłanami, oraz za wsparcie chorych i samotnych.

  Diecezjalne spotkanie Legionu Maryi   Diecezjalne spotkanie Legionu Maryi ks. Tomasz Lis /Foto Gość Po homilii każda z parafialnych grup Legionu Maryi odnowiła swoje przyrzeczenia składane w dniu wstąpienia w szeregi grupy apostolskiej.

  Diecezjalne spotkanie Legionu Maryi   Diecezjalne spotkanie Legionu Maryi ks. Tomasz Lis /Foto Gość Z przybyłymi legionistami spotkał się bp Krzysztof Nitkiewicz, który poprowadził adorację Najświętszego Sakramentu oraz odmówił "Akt oddania Maryi". Po udzieleniu błogosławieństwa biskup poprosił legionistów o modlitwę za rozpoczęty przed tygodniem synod diecezjalny oraz w intencji kapłanów, którzy przeżywają osobiste trudności.

  W diecezji grupy Legionu Maryi działają w ponad 70 parafiach, zrzeszając prawie 1800 członków.

  Legion Maryi jest stowarzyszeniem ludzi świeckich, których zadaniem jest głoszenie chwały Bożej i dążenie do osobistej świętości poprzez modlitwę i pracę apostolską. Zakorzenione w duchowości maryjnej i powierzone Duchowi Świętemu życie Legionu Maryi jest oparte na wierze we współdziałanie Ducha Świętego i Najświętszej Maryi Panny w dziele zbawienia i szerzenia królestwa Bożego w świecie.

  Znak Legionu Maryi   Znak Legionu Maryi ks. Tomasz Lis /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół