• facebook
 • rss
 • Park Kwitnących Idei

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 22.03.2017 11:43

  To część stalowowolskiej Technopolis - dzielnica innowacji i rozwoju, która powstanie w Stalowej Woli przy ul. E. Kwiatkowskiego.

  To obszar rozciągający się od budowanego właśnie ronda koło Inżynierii Materiałowej KUL (skrzyżowanie Kwiatkowskiego z Ofiar Katynia) po budynek Politechniki Rzeszowskiej. Te dwie uczelnie mają stać się centrami badań i rozwoju w mieście.

  Już wkrótce na działce pomiędzy KUL w Inkubatorem Technologicznym przy ul. Kwiatkowskiego zostanie zbudowana hala przeznaczona na inwestycje związane właśnie z nowymi technologami i rozwojem. Podobnie stanie się z dwuhekatorową działką, byłą autobusową zajezdnią.

  Szczególną rolę w Technopolis odegra budynek byłej siedziby dyrekcji naczelnej Zakładów Południowych a potem Huty „Stalowa Wola” SA (obecnie jest już własnością miasta). Ma on się stać kuźnią przedsiębiorczości, w której biznes będzie prowadzony w nowoczesny sposób.

  W Inżynierii Materiałowej KUL będą się rodziły nowe pomysły   Technopolis
  W Inżynierii Materiałowej KUL będą się rodziły nowe pomysły
  Andrzej Capiga /Foto Gość

  To tutaj właśnie powstanie pierwsza w całym regionie strefa coworkingu, czyli wspólnej pracy. Chodzi o możliwość założenia i prowadzenia działalności gospodarczej bez potrzeby posiadania pełnego biura; jest to usługa wynajęcia biurka z pełnym dostępem do Internetu plus strefa integracji osób pracujących w coworkingu.

  Budynek byłej dyrekcji czeka też na przedstawicieli branży nowych technologii oraz związanych z informatyką. Także studenci KUL i Politechnik Rzeszowskiej rozpoczynający działalność gospodarczą na studiach będą mile w tym miejscu widziani, i będą mogli liczyć na bezpłatne korzystanie z pomieszczeń. Będzie to również siedziba dla startupów.

  „Park kwitnących idei” z kolei to miejsce rodzenia się nowych, innowacyjnych pomysłów. Powstanie przed siedzibą byłej naczelnej dyrekcji. Na razie to zalesiony, zielony teren. Będzie to też miejsce do pracy i biznesowych spotkań.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół