• facebook
 • rss
 • Pomóż rodzinie w Syrii!

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 22.03.2017 09:51

  Caritas podjęła Program „Rodzina Rodzinie”. Każdy może pomóc cierpiącym i prześladowanym chrześcijanom.

  „Rodzina Ibrahima składa się z 15 członków, którzy żyją w 2 wynajętych pokojach w bardzo złych warunkach (bez drzwi, ogromna wilgoć, bez ogrzewania). Babcia cierpi na problemy sercowe i potrzebuje regularnej opieki. Ojciec pracuje jako wynajęty pracownik dzienny z niewielkim wynagrodzeniem. Dzieci nie chodzą do szkoły. Rodzina nie płaci za czynsz i niedługo grozi jej eksmisja. Rodzina potrzebuje środków finansowych przeżycie oraz na opłacenie szkoły dla dzieci, która w Libanie jest płatna”. To jedno z dramatycznych świadectw chrześcijan żyjących w Syrii czy Libanie.

  Obecnie 80% Syryjczyków żyje w ubóstwie, co trzecie gospodarstwo domowe jest zadłużone. Pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 milionów dzieci z 18 mln obecnych mieszkańców Syrii. Rodzinom brakuje pieniędzy, by zaspokoić podstawowe potrzeby – zapłacenie za wynajem jakiegokolwiek schronienia po ucieczce z własnego domu i za dostęp do prądu w postaci jednej żarówki i skorzystania z pralki kosztuje prawie połowę tego, co udaje im się zarobić. Im dłużej trwa wojna i państwo jest dewastowane, tym bardziej drożeją wszystkie usługi. W skrajnie trudnej sytuacji znajdują się mieszkańcy miasta Aleppo, którzy poza ubóstwem i niepewnością zmagają się ze skutkami trwających działań wojennych w postaci ciągłych ostrzałów rujnujących miasto i powodujących straty w ludziach.

  W obliczu tak dramatycznej sytuacji wielu chrześcijan w Syrii i Libanie Caritas Polska podjęła Program „Rodzina Rodzinie”. W akcję chętnie włączyli się polscy biskupi, księża, wspólnoty zakonne, seminaria duchowne, szkoły i uczelnie, grupy i wspólnoty parafialne. Zaangażowało się również wiele firm.

  Jeśli chcesz pomóc:

  - wejdź na stronę rodzinarodzinie.caritas.pl

  - wypełnij deklarację pomocy finansowej dla konkretnej potrzebującej rodziny na okres 6 miesięcy

  - wybierz kwotę, jaką chcesz wesprzeć tę rodzinę, a którą co miesiąc będziesz wpłacać na wskazane konto.

  Nie martw się, jeśli potrzeby rodziny przerastają twoje możliwości – na pomoc dla konkretnej rodziny składają się deklaracje od kilku darczyńców.

  Możesz również jednorazowo wpłacić dowolną kwotę, a twoja wpłata zostanie przeznaczona na uzupełnienie brakujących środków dla rodzin lub objęcie pomocą kolejnych poszkodowanych.

  Zachęć do pomocy swoją rodzinę, przyjaciół, wolontariuszy, szkoły i instytucje oraz zaprzyjaźnione firmy. Pomóżmy razem utrudzonym chrześcijanom z terenów Libanu i Syrii. Stanowimy przecież wszyscy jedną Chrystusową Rodzinę.

  Do pobrania:

  Rodzina Rodzinie - INSTRUKCJA

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół