• facebook
 • rss
 • Źródłem jest Chrystus

  Marta Woynarowska Marta Woynarowska

  dodane 17.03.2017 12:19

  Wielki Post to czas rozważania i zagłębiania się w Mękę Pańską.

  Z tą myślą dyrekcja oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 6 im. Akademii Miechocińskiej w Tarnobrzegu przygotowali wieczór poetycki, podczas którego swoje wiersze odczytał ks. Wiesław Jurek, wikariusz parafii pw. św. Marii Magdaleny na os. Miechocin. W jednej z sal, przemienionej na tę okoliczność w poetycką kawiarnię, zgromadziło się liczne grono mieszkańców miasta, a zwłaszcza Miechocina.

  Przed odczytaniem pierwszego wiersza odnoszącego się do ewangelicznego opisu uzdrowienia niewidomych przez Pana Jezusa, poeta wyjaśnił skąd temat spotkania - „Wielkopostna droga do Źródła”.

  - Życie osób niewidomych, nie trzeba nikogo o tym przekonywać, nie jest łatwe. Z czego, my widzący, nie zdajemy sobie sprawy. W nawiązaniu do wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat, chciałem ukazać spotkanie tych ludzi z Jezusem Chrystusem, który jest owym tytułowym Źródłem. Jest krynicą miłości, prawdy, harmonii i piękna – wyjaśnił ks. Wiesław Jurek.

  Autor zaprezentował głównie utwory pochodzące z najnowszego, trzeciego w jego dorobku tomiku wierszy zatytułowanego „Między”. Jak wyjaśnił, tytuł w symboliczny sposób odnosi się do naszego ludzkiego życia, będącego drogą pomiędzy doczesnością a wiecznością, na której spotykamy różnych ludzi, przeżywamy różne wydarzenia, stykamy się z przeróżnymi sytuacjami. Każdy wiersz nawiązywał do jednego z ewangelicznych przekazów. Szczególne wrażenie, przede wszystkim z racji przeżywanego Wielkiego Postu i zbliżającego się Triduum Paschalnego, zrobił na odbiorcach utwór odnoszący się do zaparcia się św. Piotra.

  W trakcie wieczoru wystąpił także wirtuoz saksofonu i muzykoterapeuta Marcin Walas, który czarował kompozycjami swojego autorstwa. Muzyk od kilku lat współpracuje z ks. Jurkiem przy różnego rodzaju inicjatywach. Jest także współpracownikiem Kliniki „Budzik”, zajmującej się wybudzaniem dzieci, które zapadły w śpiączkę.

  Obu bohaterom wieczoru oraz wszystkim przybyłym gościom serdeczne podziękowania złożyła dyrektor szkoły Wilhelmina Kropornicka.

  Podczas spotkania każdy miał okazję do skosztowania wyśmienitych wypieków, a przy kawie i herbacie podzielić się swoimi wrażeniami.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół