• facebook
 • rss
 • Obraz miłością malowany

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 16.03.2017 23:01

  - Mama jest dziś z nami myślami. Prosiła podziękować i przekazać, że wszystkich bardzo kocha - powiedziała wzruszona Natalia.

  Prawie 11 tys. złotych zebrali organizatorzy koncertu „Dla Alicji” w Stalowej Woli.

  Córki podziękowały za wsparcie   Dla Alicji
  Córki podziękowały za wsparcie
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  To pieniądze uzyskane ze sprzedaży tylko biletów. Za 750 złotych wylicytowana została „Gałązka sosny” - statuetka przyznawana przez władze samorządowe Stalowej Woli dla osób zasłużonych dla miasta. Zaprojektowała go bohaterka dzisiejszego wieczoru w Miejskim Dom Kultury Alicja Czajkowska - Chmielewska, chora na nowotwór artystka i malarka.

  Publiczność licznie wypełniła MDK   Dla Alicji
  Publiczność licznie wypełniła MDK
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Dodatkowo w urządzonej tymczasowo w MDK „Galerii pod filarami” można było nabyć obrazy pani Alicji oraz prace jej wychowanków.

  Szczególnie gorąco oklaskiwano dzieci   Dla Alicji
  Szczególnie gorąco oklaskiwano dzieci
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Mamy jeden wspólny cel: chcemy zebrać jak najwięcej pieniędzy na leczenie Alicji Czajkowskiej - Chmielewskiej - powiedział krótko Marek Gruchota, dyrektor MDK w Stalowej Woli.

  Wylicytowana gałązka sosny   Dla Alicji
  Wylicytowana gałązka sosny
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Chorą panią Alicję reprezentowały na koncercie jej córki - Agata i Natalia, które podziękowały publiczności za wsparcie, także i to finansowe. - Mama jest dziś z nami myślami. Prosiła podziękować i przekazać, że wszystkich bardzo kocha - powiedziała wzruszona Natalia.

  Koncert prowadził Sławomir Mączka, dziennikarz Telewizji „Stella”. On też zapowiedział bogaty program koncertu, w którym zaprezentowały się zespoły związane z placówkami kulturalnymi, w których pracowała Alicja Czajkowska - Chmielewska. Wystąpili między innym Orkiestra Dęta MDK, Kwartet Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej, Studio Baletowe MDK, ZPiT „Mali Lasowiacy” czy Młodzieżowy Zespół Tańca Współczesnego „Pasja” z SKD.

  Obrazy z Galerii "Pod filarami"   Dla Alicji
  Obrazy z Galerii "Pod filarami"
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Koncert zorganizował Miejski Dom Kultury i Spółdzielczy Dom Kultury w Stalowej Woli, Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” w Nisku, Stowarzyszenie „Dobro powraca” i Towarzystwo Muzyczne „Pod papugami”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół