• facebook
 • rss
 • Strażnicy pamięci

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 14.03.2017 15:28

  Jan Puk, artysta ludowy z Trześni, został bohaterem projektu "Ten chłopak. Ta dziewczyna".

  Młodzież z Zespołu Szkół im. por. Józefa Sarny w Gorzycach włączyła się w Ogólnopolską Kampanię Społeczną ,,Zauważeni’’, której celem było zwrócenie szczególnej uwagi na żyjących obok nas ludzi starszych.

  Spotkanie z Janem Pukiem   Seniorzy
  Spotkanie z Janem Pukiem
  Magdalena Motas - Korzonek
  Uczniowie spotykali się z seniorami, przedstawicielami organizacji, instytucji oraz osobami prywatnymi, którym leży na sercu dobro ludzi starszych. Efektem tego był ,,Informator dla seniora’’ oraz praca konkursowa ,,Ten chłopak. Ta dziewczyna ‘’, w której ukazana została sylwetka seniora sprzed lat i teraz.

  Seniorzy otrzymali użyteczny informator   Seniorzy
  Seniorzy otrzymali użyteczny informator
  Magdalena Motas - Korzonek
  Możemy już dzisiaj powiedzieć, że ludzie starsi pomagają nam mądrzej patrzeć na ziemskie wydarzenia, ponieważ dzięki życiowym doświadczeniom zyskali wiedzę i dojrzałość. Są strażnikami pamięci zbiorowej - powiedziała koordynator projektu Magdalena Motas-Korzonek, nauczycielka j. polskiego w ZS im. por. Józefa Sarny w Gorzycach.

  Gazetka szkolna prezentująca dorobek Jana Puka   Seniorzy
  Gazetka szkolna prezentująca dorobek Jana Puka
  Magdalena Motas - Korzonek
  Padło wiele propozycji co do bohatera pracy konkursowej. Ostatecznie został nim Jan Puk, znany twórca ludowy z Trześni, który swoimi opowieściami przeniósł młodych ludzi w czasy swojego dzieciństwa i młodości .

  - Pan Jan kilkakrotnie podkreślał jak ważna jest praca, dążenie do wytyczonego celu, samorealizacja, nauka , a także patriotyzm, miłość i szacunek do drugiego człowieka - dodała pani Magdalena.

  Projekt przygotowało 11 uczniów: Natalia Kilijańska, Sylwia Krzaczkowska, Daniel Bernat, Filip Skawiński, Kinga Krzaczkowska, Anita Chara, Damian Sperlan, Kacper Tworek, Angelika Zawadzka, Karol Burczy i Oskar Biało - pod kierunkiem nauczycielki Magdaleny Motas-Korzonek.

  Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 31marca 2017r. w Warszawie.
   

  Więcej o projekcie i jego autorach w papierowym wydaniu sandomierskiego GN (na 26 marca).

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół