• facebook
 • rss
 • Walczą o olimpiadę

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 13.03.2017 16:13

  Drużyna KSZO Ostrowiec juniorów młodszych w waterpolo wygrała pierwszą cześć turnieju eliminacyjnego do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

  Ostrowiecka Pływalnia Rawszczyzna gościła młodych pływaków z klubów Alfa Gorzów Wielkopolski, Neptun Łódź, ŁSTW Łódź oraz miejscową ekipę, które walczyły w rundzie eliminacyjnej Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, które są także przepustką do wakacyjnej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

  Juniorzy KSZO Ostrowiec w piłce wodnej walczą o awans   Juniorzy KSZO Ostrowiec w piłce wodnej walczą o awans ks. Tomasz Lis /Foto Gość Ekipa trenera Roberta Serwina spisała się dobrze, choć ostrowieccy waterpoliści nie ustrzegli się sportowej wpadki ulegając drużynie Alfa Gorzów Wielkopolski.

  - Pierwsze spotkanie z ekipą ŁSTW Łódź dało nam bardzo łatwe i dość duże zwycięstwo. To wzmocniło morale zespołu. W drugim meczu, mogę powiedzieć, wydarzył się wypadek przy pracy. Przegrana to efekt tego, że nie umieliśmy wykorzystać gry w przewadze i odskoczyć ekipie z Gorzowa. Pod koniec pojawiły się duże nerwy, co skutkowało stratą braki i utratą trzech cennych punktów – komentował Robert Serwin, trener zespołu KSZO Ostrowiec.

  Ekipa waterpolo z Ostrowca Świętokrzyskiego   Ekipa waterpolo z Ostrowca Świętokrzyskiego ks. Tomasz Lis /Foto Gość Drużyna wateroplowców z Ostrowca występowała w skaldzie: Jakub Krawczyk, Michał Grys – Patryk Sadłowski, Aleksander Ozga, Igor Szląszkiewicz, Jakub Kochański, Kamil Żak, Maksymilian Krakowiak, Kamil Nawodziński, Oskar Jarocha, Kacper Nadbrzuchowski, Cezary Pietrzyk.

  Porażka w drugim spotkaniu miała zmobilizować juniorów z Ostrowca jednak, jak się okazało, trzeci, ostatni mecz tej fazy turnieju, przypominał trochę sportowy horror.

  - Pierwsza cześć spotkania zaskoczyła nas kompletnie. W głowach chłopców był jeszcze przegrany mecz z Gorzowem. Po pierwszej części przegrywaliśmy z Neptunem 0:4. Podczas przerwy trochę nimi potrząsnąłem i kazałem zapomnieć o przegranym meczu, bo kroiło się na kolejną porażkę. To chyba poskutkowało. W drugiej kwarcie zdobyliśmy kontaktowe bramki i daliśmy radę wyrównać. Trzecia i czwarta kwarta dały nam przewagę i ostateczne zwycięstwo – komentował trener.

  Dzięki temu ostrowczanie objęli prowadzenie w grupie, choć tylko w przewadze na braki, bo trzy zespoły mają taką samą ilość punktów.

  Robert Serwin, trener ostrowieckich waterpolistów   Robert Serwin, trener ostrowieckich waterpolistów ks. Tomasz Lis /Foto Gość – Mamy świadomość, że to bardzo nikła przewaga i dlatego trzeba dołożyć starań do przygotowań do drugiej części turnieju. Rozegramy go pod koniec kwietnia w Gorzowie Wielkopolskim. Jest więc trochę czasu by poprawić grę w przewadze, strzały z dystansu i inne elementy gry, które zaszwankowały w ostatnich meczach – dodał trener.

  Do finałowego turnieju awansują dwa najlepsze zespoły, które w rundzie kwalifikacyjnej (20-21 maja) zmierzą się z dwoma najlepszymi zespołami grupy A o rozstawienie przed turniejem finałowym, rozgrywanym tradycyjnie w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (8-9 lipca). Przegrani z rundy eliminacyjnej zagrają w rundzie kwalifikacyjnej o dodatkowe dwa miejsca w turnieju finałowym.

  Wyniki:
  Alfa Gorzów Wlkp. – Neptun Łódź 5:8 (3:1, 0:2, 2:1, 0:4)
  KSZO Ostrowiec Św. – ŁSTW Łódź 31:6 (11:3, 6:0, 7:1, 7:2)
  Neptun Łódź – ŁSTW Łódź 18:2 (2:1, 3:1, 6:0, 7:0)
  KSZO Ostrowiec Św. – Alfa Gorzów Wlkp. 9:10 (0:1, 3:2, 5:4, 1:3)
  Alfa Gorzów Wlkp. – ŁSTW Łódź 15:2 (3:0, 3:1, 5:0, 4:1)
  KSZO Ostrowiec Św. – Neptun Łódź 9:6 (1:5, 4:0, 2:1, 2:0)

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół