• facebook
 • rss
 • Pożar w gorzyckiej fabryce

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 09.03.2017 19:30

  Dziś popołudniu w zakładach wytwarzających półprodukty z aluminium wybuchł pożar. Ucierpiał jeden ze strażaków biorących udział w akcji jego gaszenia.

  W Gorzycach, w fabryce, w której wytapiane są półprodukty aluminiowe, w godzinach popołudniowych wybuch pożar.

  Jak poinformował mł. bryg. Jacek Widuch, rzecznik tarnobrzeskiej Straży Pożarnej, ogień stanowił zagrożenia dla całego zakładu, ale został sprawnie ugaszony.

  - Informacja o zdarzeniu dotarła do nas o 16.20. Oficer dyżurujący zadysponował natychmiast do akcji miejscową jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej oraz zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Tarnobrzega. Na miejscu okazało się, że pali się konstrukcja podtrzymująca przewody elektryczne znajdujące się na sporej wysokości. Pożar nie był znacznych rozmiarów, ale utrudnieniem było jego umiejscowienie i to, że w zakładzie tym wytapiane jest aluminium, a więc są tam piece pod dużą temperaturą. Te czynniki uniemożliwiły podawanie wody i wymogły użycie proszku gaśniczego - mówi J. Widuch.

  Do pomocy zostały wezwane jednostki straży pożarnej ze Stalowej Woli i Mielca z agregatami proszkotwórczymi oraz specjalistyczna grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego z Nowej Sarzyny. W związku z trudnymi warunkami i zadymieniem w hali została wezwana także do pomocy jednostka ze sprzętem ochrony dróg oddechowych z Łańcuta.

  - W pożarze nie ucierpiał nikt z pracowników zakładu, choć 11 osób pracujących na tej hali musiało zostać ewakuowanych. Niestety, podczas akcji jeden ze strażaków miał wypadek i doznał obrażeń ciała. Udzielona mu została pierwsza pomoc i wezwano śmigłowiec ratownictwa medycznego, który odtransportował go do szpitala specjalistycznego - wyjaśnia rzecznik PSP w Tarnobrzegu. - Obecnie na miejscu trwa dogaszanie pożaru. W sumie w akcji wzięło udział 13 zastępów Straży Pożarnej i pracowało 48 strażaków

  Na razie przyczyna pożaru nie jest znana.

  Gorzycka fabryka aluminium   Gorzycka fabryka aluminium Andrzej Capiga /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół