• facebook
 • rss
 • Sandomierzanin Roku

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 04.03.2017 21:07

  Statuetkę z krzemienia pasiastego dla człowieka roku 2016 przyznano dr. Piotrowi Sławińskiemu, historykowi i humaniście, pracującemu obecnie w oddziale sandomierskim Archiwum Państwowego w Kielcach. Nadzieją Sandomierza została Monika Banduch, uczennica Zespołu Szkół - Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu Mokoszynie.

  Uroczysta gala XVII edycji sandomierskiego plebiscytu odbyła się w Zamku Kazimierzowskim. Na uroczystości zebrali się nominowani do tytułu, ich bliscy i przyjaciele, laureaci poprzednich edycji plebiscytu, przedstawiciele lokalnych władz oraz miejskich instytucji.

  Organizatorem plebiscytu jest Klub Miłośników Sandomierza. Zgłoszenia pochodzą od osób prywatnych, organizacji i instytucji.

  Tytuł przyznawany jest za szczególne zasługi w działalności na rzecz promocji i rozwoju miasta w rożnych dziedzinach oraz pracy na rzecz społeczności lokalnej. O tym, kto zwycięży decyduje kapituła konkursu. Zwycięzca plebiscytu otrzymuje statuetkę z krzemienia pasiastego

  Gratulacje od Burmistrza Miasta   Gratulacje od Burmistrza Miasta Małgorzata Pater Spośród nominowanych tegorocznych kandydatów kapituła konkursu tytuł Sandomierzanina Roku 2016 przyznała dr. Piotrowi Sławińskiemu, humaniście i historykowi, który w sposób szczególny interesuje się dziejami oświaty i kulturą religijną.

  W swoim dorobku ma ponad sto artykułów i kilkanaście książek popularno-naukowych. Pan Piotr pracuje w Archiwum Państwowym w Sandomierzu, aktywnie działa w organizacjach społecznych: Polskim Towarzystwie Turystyczno-Krajoznawczym, Towarzystwie Naukowym Sandomierskim oraz Społecznym Komitecie Odnowy Cmentarza Katedralnego. Był laureatem Nagrody Bonum Publicum.

  Statuetkę wręczył laureatowi burmistrz Marek Bronkowski. Dyplom przekazał Marek Rożek, prezes Klubu Miłośników Sandomierza.

  Laureaci konkursu   Laureaci konkursu Małgorzata Pater Do tytułu nominowani byli także: Andrzej Cebula, regionalista i przewodnik turystyczny, Karolina Kołeczek, sportsmenka i lekkoatletka, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio, Andrzej Kozicki, bibliotekarz i dziennikarz i szef Klubu Pasjonatów Fotografii oraz Zofia Opala, twórczyni Klubu Seniora.

  Podczas gali rozstrzygnięty został drugi plebiscyt - dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Nadzieją Sandomierza została Monika Banduch, uczennica Zespołu Szkół - Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu Mokoszynie.

  Monika Bandach, Nadzieja Sandomierza 2016   Monika Bandach, Nadzieja Sandomierza 2016 ks. Tomasz Lis /Foto Gość - Tytuł jest dla mnie nie tylko nagrodą, ale również zobowiązaniem do tego, aby nie zawieść pokładanych we mnie nadziei. Dziękuję szczególnie moim nauczycielom, dzięki którym się rozwijam i mogę osiągać naukowe sukcesy - powiedziała Monika Banduch.

  Monika jest stypendystką Prezesa Rady Ministrów i stypendystką programu Agrotalenty, laureatką Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku ogrodnictwo. Oprócz dyplomów i kwiatów, Monika otrzymała tort od Jana Mączki, cukiernika, Sandomierzanina Roku 2005, oraz książki od Andrzeja Sarwy, pisarza, zwycięzcy ubiegłorocznej edycji plebiscytu.

  Orkiestra Sandomierska   Orkiestra Sandomierska ks. Tomasz Lis /Foto Gość Oprawę artystyczną plebiscytu zapewniła Sandomierska Orkiestra Dęta oraz Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej.

  - Przyznając tytuł Sandomierzanina Roku, chcemy zwrócić uwagę na ciekawe osoby i nieszablonowe działania. Zależy nam na pokazaniu ludzi wrażliwych, bezinteresownych, podejmujących działalność społeczną, promujących Sandomierz w kraju i zagranicą - powiedział Marek Rożek z Klubu Miłośników Sandomierza.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół