• facebook
 • rss
 • Skup się i chłoń dobro

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 02.03.2017 15:17

  Pod takim hasłem odbywają się rekolekcje ewangelizacyjne dla młodzieży z sandomierskich szkół.

  Tłumy młodych przyszły na kolejne spotkanie z grupą ewangelizatorów, którzy prowadzą spotkania w ramach szkolnych rekolekcji wielkopostnych.

  - Te rekolekcje wpisują się w cały plan Nowej Ewangelizacji, którą chcemy objąć nasze miasto. Trwa seminarium wiary, w planach jest letnia ewangelizacja, więc teraz chcieliśmy zaproponować takie nietypowe rekolekcje młodym. Myślę, że grupa ewangelizacyjna trafiła ze swoim przekazem do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, co widać na kolejnych spotkaniach - przekonuje ks. Marek Bednarz.

  Tłumy młodych na wspólnym spotkaniu   Tłumy młodych na wspólnym spotkaniu ks. Tomasz Lis /Foto Gość Przez pierwsze trzy dni ekipa ewangelizacyjna odwiedzała poszczególne szkoły średnie, prowadząc spotkania tematyczne i ewangelizacyjne.

  - Te pierwsze dni były dla nas wielkim wyzwaniem. Odwiedziliśmy sześć szkół średnich i byliśmy super przyjęci przez młodych - mówił Michał PAX Bukowski.

  - Na tych spotkaniach chcieliśmy przełamać stereotyp, że chrześcijanin to człowiek, który tylko się smuci. Wcale tak nie jest! Mówiliśmy o fałszywych obrazach Boga, jakie często są w naszych sercach, podkreślaliśmy wielką miłość, jaką Bóg ma do nas i podpowiadaliśmy młodym jak można ją odkryć. Po tych spotkaniach jest w nas wiele radości, bo widzimy, że Pan Bóg ma dla tego miasta i dla tych młodych wielki plan. Dlatego chcemy, aby ci nasi przyjaciele, dali się Panu Bogu poprowadzić - podkreślał Łukasz Gąszcz.

  Ewangelizacyjna fala radości   Ewangelizacyjna fala radości ks. Tomasz Lis /Foto Gość

  Każde ze szkolnych spotkań było przeplatane muzyką nowoczesną, szczególnie rapem z dobrym przekazem ewangelijnym.

  - W naszych spotkaniach używamy właśnie takich muzycznych wstawek, by pokazać młodym, że o Bogu, Jezusie i Jego Ewangelii można mówić w różny, nawet często bardzo zaskakujący - dodał Michał.

  W kolejne dni młodzież ze wszystkich szkół spotykała się w Hali sportowej, na kolejnych spotkaniach ewangelizacyjnych.

  Rekolekcje ewangelizacyjne w Sandomierzu   Rekolekcje ewangelizacyjne w Sandomierzu ks. Tomasz Lis /Foto Gość - Dziś dalej chcemy mówić o wielkiej miłości Boga i jak On działa cuda w naszym życiu. Istotą dzisiejszych spotkań będą nasze osobiste świadectwa. Będziemy mówić o tym, jak byliśmy daleko od Boga i jak On nas nie skreślił, ale uzdrowił. Będziemy mówić o grzechu, jak niewoli człowieka i nadziei, jaką daj Bóg poprzez sakrament spowiedzi - dodawał Michał Bukowski.

  Z młodymi spotkał się bp K. Nitkiewicz   Z młodymi spotkał się bp K. Nitkiewicz ks. Tomasz Lis /Foto Gość Z młodymi oraz grupą rekolekcyjną spotkał się bp Krzysztof Nitkiewicz, który wyraził nadzieję, że spotkania będą kontynuowane w ramach dalszych inicjatyw ewangelizacyjnych zaplanowanych w Sandomierzu.

  Biskup, przytaczając słowa włoskiego księdza Primo Mazzolari, powiedział, że człowiek często nie zna samego siebie i żyje jakby z nieznajomym w jednym domu. Prawdę o sobie odkrywa wówczas, kiedy wsłuchuje się w głos Boga.

  - Rekolekcje powinny być takim lustrem, w którym się przeglądamy, aby zobaczyć jacy jesteśmy i poprawić defekty. Bez tego nie ma mowy o zmianie na lepsze. Życzę wam takiego spojrzenia na siebie w świetle Słowa Bożego i świadectwa prowadzących - mówił bp K. Nitkiewicz.

  Spotkanie zakończył koncert Michała PAX Bukowskiego i Łukasza Gąszcza DJ Anem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół